Скорочено “Лабіринт мінотавра”

Міфи Давньої Греції завжди викликали і викликають жвавий інтерес, адже за їх допомогою відчувається зв’язок між минулим і сьогоденням. Особливо цікаво, що з міфів існувало в реальності, а що – плід людської фантазії. Однією із загадок історії є лабіринт Мінотавра.

Легенда про Мінотавра

Дружина критського царя Міноса народила жахливе чудовисько, яке назвали Мінотавром. Це був напів-бик – напів-людина, що харчувався виключно людським м’ясом, тому його уклали в лабіринті. Лабіринт складався з величезного безлічі хитромудрих

і заплутаних ходів, і ніхто з потрапляли туди людей не міг знайти дорогу обратно. Для того щоб умилостивити Мінотавра, до царя Міноса доводилося приносити йому в жертву живих людей. Щороку в якості данини за поразку у війні, з Афін на Кріт доставляли чотирнадцять дівчат та юнаків. За іншою з версій, юнаків та дівчат посилали афіняни в вигляді спокутування за смерть сина Міноса, який був убитий марафонським биком. Саме ці молоді люди призначалися в жертву чудовиську. І ось одного разу Тесей – син афінського царя – добровільно відправився на Крит в числі чотирнадцяти жертв, для того, щоб покласти кінець жертвоприносинам
і вбити Мінотавра. Дочь царя Міноса – Аріадна – закохалася в Тесея і дала юнакові клубок ниток, щоб той зміг знайти дорогу з лабіринту. Тесей прив’язав один його кінець на вході. Юнак ішов до Мінотавра, а клубок поступово розмотувався. Тесей зміг здолати чудовисько, а справжня нитка Аріадни допомогла йому знайти дорогу назад до Аріадні. Такий міф про лабіринт Мінотавра.

Чи існує цей лабіринт насправді?

Багато хто вважає, що лабіринт Мінотавра – це Кноський палац, який знаходиться на острові Крит в п’яти кілометрах від сучасного міста Іракліона. До нашого часу збереглися тільки руїни, але і по них, і по відтвореному планом можна зрозуміти, наскільки грандіозні були розміри цього палацу, як безладні і численні його приміщення. Кносский палац складався з центрального двору, який був оточений безліччю внутрішніх двориків і будов. Спорудження утворювало складну систему залів, храмів, коридорів, кімнат, складів і проходів. Все це знаходилося на різних рівнях і з’єднувалося незліченними переходами і сходами.

При цьому палац – це не безладне нагромадження будівель, а єдиний архітектурний комплекс, величезний палац-місто, що не має в історії зодчества аналогів. В даний час палац в Кноссі частково реставрований і вважається однією з головних визначних пам’яток острова Крит. Про те, що лабіринт Мінотавра і палац це одне і те ж побічно підтверджують і монети із зображенням лабіринту, які були у вжитку в древньому місті Кноссе. До сих пір Кноський палац зберігає безліч загадок, є перлиною мінойської цивілізації, і, звичайно, заслуговує того, що б відвідати його, і самому відповісти на питання: “А чи не цей палац є міфічним лабіринтом?”


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Скорочено “Лабіринт мінотавра”


вірш мавпині іменини
Скорочено “Лабіринт мінотавра”