Скорочено – ДАЖБОГ І ЖИВА

Мовив якось Сокіл-Род до Білобога й Перуна: “Негоже нам, богам, залишати дітей своїх напризволяще, мусимо допомогти їм”.

І тоді Творець зніс Золотий Жолудь і Золоте Зернятко, і повелів Білобогові посадити їх на Землі й полити Живою Водою.

Коли Білобог виконав наказ, сталося диво. З Жолудя виріс крислатий Дуб, на верхівці якого спав міцним сном найвродливіший юнак. А Золоте Зернятко спородило Житній Колос, із вродливою дівчиною на верхівці, яка теж спала міцним сном.

Та Чорнобог послав своїх слуг, чорних змій, вкусити юнака та дівчину.

Тоді б вони ніколи не прокинулися.

Але бог Перун перетворив зміюк у в’юнкі стебла плюща. І прикрасив цей плющ стовбур Дуба та стебло Житнього Колоса. А Сокіл-Род вдихнув життя у вуста юнака та дівчини. І ті почали дихати, ожили, розплющили очі і в один голос мовили: “Як довго ми спали!”

І сказав сокіл: “Ви спали вічність. Тепер я даю вам вічне Життя”.

Тоді творець повелів їм прийти до Вирію. Довго йшли юнак з дівчиною, доки прийшли у світлий Вирій, де співали пташки і було тепло. І нарік Творець юнака Дажбогом – найщедрішим богом, що рясно засаджує землю рослинами та заселяє звіром і птаством.

А дівчина – це Жива, богиня Життя, що засіває землю житом, пшеницею тощо.

І наказав Сокіл чоловіку і жінці народжувати богів і людей, бути щедрими на віддавання, творити Добро і Красу на Землі – на зло всьому темному царству.

Потому вкусили Дажбог і Жива молодильні яблука, що їх дав Творець, і стали безсмертними. Скупалися у живій воді й стали вічно молодими.

І відтоді прикрашають і збагачують Світ.

Ми знаємо легенду про створення Землі. Але на ній повинне було виникнути життя. Як це сталося? Наші пращури вірили, що перші люди з’явилися від богів. Ті ж самі боги створили рослинний та тваринний світ, дозволили людям обробляти землю та мати все необхідне для життя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Скорочено – ДАЖБОГ І ЖИВА


характеристика анастазі де ресто
Скорочено – ДАЖБОГ І ЖИВА