Скорочено “Чорна пантера і білий ведмідь” Винниченка

П’єсу Володимира Винниченка « Чорна Пантера та білий Ведмідь» слід віднести до жанру інтелектуальної мелодрами. П’єса на чотири дії, у якій автор порушує питання мистецтва та його співвідношення з справжнім життям.

Її можна читати он-лайн чи завантажити. В основі сюжету твору життя молодої родини – невизнаного поки митця та його дружини. Вони опиняються в проблематичній ситуації – щоб підлікувати свого сина Лесика, його потрібно відвезти у Париж, а грошей для цієї подорожі у родини немає. Білий Ведмідь, батько хлопчика, вирішує намалювати

полотно, яке ще до початку вважає геніальним. На картині повинна бути зображена мати з дитям.

Коли перед Каневичем постає проблема вибору картина чи його син, як не дивно, егоїзм митця перемагає. Він не хоче продавати картину щоб вилікувати малого. Чорна Пантера – Рита – дружина Каневича не витримує психологічної напруги у її сім’ї і втікає з дому. Проте, материнські почуття до маленького Лесика, а також страх залишитись покинутою, повертають її назад. Кульмінаційним моментом твору є розмова Ведмедя з Пантерою, у якій він пропонує дружині віддатися їхньому другові Моленові за гроші. І ці гроші повинні

були б врятувати Лесика. Поки точаться перипетії між батьками, дитина помирає. Та найстрашніше те, що Ведмідь не розуміє всієї трагічності ситуації, він спонукає дружину позувати йому з мертвою дитиною на руках, щоб закінчити свій шедевр.

Рита важко переживає хворобу сина, тим більше, що коханий чоловік її не хоче розуміти і не підтримує. У смерті свого сина вона звинувачує полотно, через яке втратив здоровий глузд Ведмідь, і знищує його. Автор недаремно називає своїх героїв Пантерою та Ведмедем, бо ці горді, вільні тварини не можуть разом жити, вони постійно борються. А ця боротьба призводить до трагічних наслідків..


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Скорочено “Чорна пантера і білий ведмідь” Винниченка


твір на тему невже мистецтво підвладне моді
Скорочено “Чорна пантера і білий ведмідь” Винниченка