Скорочено “Брати” Теренцій

Вічна тема: пізно увечері батько в тривозі чекає вдома десь затримався сина й бурмоче собі під ніс, що немає великих хвилювань, ніж хвилювання батьківські. Старий Микион рідних дітей не має. У його ж брата Демеі – двоє синів. Одного з них, Есхіна, усиновив Микион. Виховує юнака в рамках розумної дозволеності і повної довіри. Демея часто дорікає йому за це. І ось як раз син Демеі Ктесифон закохується в арфістку Вакхіду, яка поки що є власністю звідника Санніона.

Шляхетний Есхін, розумний і енергійний (щоправда, при нагоді і сам не проти гульнути

і повеселитися), суворо пріструнівает цього користолюбця: Санніон його явно побоюється. І є підстави для цього. Більше того, щоб захистити брата від занадто вже серйозних докорів, частина його гріхів Есхін приймає на себе, реально ризикуючи завдати шкоди своїй репутації. І ця братська самовідданість зворушлива. Сір, раб Микиона, дуже відданий господарям: виручає їх і словом, і ділом. Допомагав він виховувати обох юнаків. До речі, кмітливий Сір приймає найактивнішу участь і в “приборканні” ‘користолюбного звідника Санніона. І знову – традиційний сюжетний хід: свого часу Есхін збезчестив гарну дівчину Памфілії.
У тієї вже наближаються пологи, І чесний Есхін готовий прийняти на себе всі турботи батьківства: він ні від чого не відрікається. Але уявні його гріхи (він, як пам’ятаєте, часто прикривав свого непутящого брата Ктесифона) пошкодили його стосункам з нареченою і її ріднею; Есхіна просто відмовлено від будинку. Все ж загальними зусиллями родичів, друзів і відданих слуг істина і світ будуть відновлені. Але це ще попереду.

До речі, і в такій ситуації раби частенько виявляються розумніший і людянішим деяких панів. А вже винахідливість – так вже завжди! Демея все більше переконується, що брат його ласкою і добром добивається більшого, ніж він – суворими обмеженнями і причіпками. Завдяки дружньому сприяння Есхіна і Сіра легковажний Ктесифон весело проводить час з співачкою. Їхні почуття щирі і тому викликають симпатію глядачів. Але це, зрозуміло, хвилює його батька Демею. Тому в особливо критичні моменти відданий Сір вміло випроваджує його подалі від місця любовних побачень сина. Щоб перевірити надійність почуттів Есхіна, його батько розповідає про нареченого-родича з Мілета, який готовий забрати Памфілії разом з дитиною.

Тим більше що Есхін свого часу легковажно (щоб не сказати – недозволено) тягнув зі сватанням; майбутня його дружина була вже на дев’ятому місяці! Але, бачачи щире каяття і навіть розпач сина, батько його заспокоює: все вже залагоджено і рідня нареченої повірила, що він не настільки вже винен, як твердила чутка. І молода мати повірила теж. Сплативши двадцять мiн звіднику за співачку, Микион вирішує і її залишити в будинку – веселіше буде жити! А все ще бурчав Демею він перестерігає: кожен має право жити так, як звик, якщо, звичайно, це не дуже заважає оточуючим.

І Демея змінюється прямо на очах! Ще недавно – суворий і гордовитий, він стає привітний навіть по відношенню до рабів. І в пориві почуттів велить слугам знести паркан між двома будинками: нехай двір буде загальна, щоб весілля грати широко, спільно, і тоді нареченій не доведеться йти в будинок нареченого, що в її нинішньому становищі було б вже нелегко. І нарешті, той же Демея пропонує Микиону дарувати свободу відданим рабові Сіру. А заразом – і його дружині.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Скорочено “Брати” Теренцій


эссе на тему спорт в моей жизни
Скорочено “Брати” Теренцій