Скорочено – БІЛИЙ КІНЬ ШЕПТАЛО – ВОЛОДИМИР ДРОЗД

“…сутеніє; раптом на галявині – кінь – самотній”.

P. М. Рільке

До конюха Степана прийшов хлопець-підпасок і передав, що за наказом завферми треба прислати коня до привода. Кінь Шептало сподівався, що Степан не вибере його.

<…> З конюхом у нього особливі стосунки. Інші коні це відчувають, тому й недолюблюють Шептала. <…>

Степан намагається його не бити й не посилати на важку роботу, бо кінь білий і благородний. Але цього разу вибір випав на Шептала. Цю роботу за монотонність кінь найбільше ненавидів.

Коней

повели на водопій. Шептало йшов осторонь – “ніби він зовсім не бригадний, а сам по собі.

Раптом Степан б’є батогом коня.

<…> Образа така несподівана, приголомшлива, глибока, що білий кінь не пам’ятав, як проминули довгу вулицю… <…>

Шептало пригадав вільне дитинство, розповідь матері, що красою гордих білих коней милувалися раніше натовпи людей. Через образу кінь не став пити. Коли підпасок підбіг до нього, то сталася несподіванка.

<…> Хлопчак відсахнувся, у грізнім подиві занімів Степан, а Шептало легко опустився на передні ноги, збив копитами сипкий пісок, перестрибнув рів і помчав

через гусячу царину в лугову синь. <…> Вперше він злякався блискавки, напився із насолодою із річки та поплив. У дзеркалі води Шептало побачив, який він білий і гарний. У стайні він уже давно був брудним і сірим. А зараз нагадував предків. Раптом кінь відчув гостре бажання “почути Степанів голос”. Тільки повертатися білим було небезпечно. Шептало вивалявся у брудній калюжі.

<…> Головне, щоб він, Шептало, знав про свою білизну, а для чужих очей краще лишитися колишнім. <…>

Кінь повернувся до стайні вночі “та й собі задрімав, “притомлений нерозумною блуканиною…”

Алегорично-символічне оповідання “Білий кінь Шептало” відображає проблему пристосуванства і збереження індивідуальності “сірого” серед натовпу. Головний герой – кінь Шептало – мае багато людських якостей, уособлює образ людини, яка повинна приховувати свою самобутність у людському суспільстві через заздрість і непорозуміння. Найстрашніше в тому, що її задовольняє такий стан і людина підкорюється силі сірого натовпу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)


Скорочено – БІЛИЙ КІНЬ ШЕПТАЛО – ВОЛОДИМИР ДРОЗД


сочинение на тему защитники отечества
Скорочено – БІЛИЙ КІНЬ ШЕПТАЛО – ВОЛОДИМИР ДРОЗД