Скорочено “50 хвилин трави” Карпи

Карпа – сучасна, але вже відома письменниця, співачка, телеведуча, журналістка з Івано-Франківщини. У міжнародному конкурсі молодих письменників “Гранослов” 1999 року отримала гран-прі, і це не єдина її нагорода.

Кожен твір письменниці є явищем в сучасній українській літературі. Загалом сучасний літературний процес в Україні викликає багато різних трактувань. Одні вважають його таким, що занепадає, інші – взагалі ставлять під сумнів існування сучасної літератури у загальноприйнятному її трактування. Але коли читаєш твір сучасного

українського автора, з цим погодитися неможливо.

Хай твір викликає суперечливе ставлення, має викличний чи провокативний характер, але він доводить: сучасна література в Україна таки є. “50 хвилин трави” – один із таких творів. У нечіткому сюжеті постає головна героїня, Євка – схильна до депресії дівчина, яка роздумує про власну смерть і нічого не має проти наркотиків. На початку твору їй 19 років, і дівчина цілковито зневірена у собі.

Сюжетною лінією можна вважати кохання Дані і Євки. Хоча стосунки у них вкрай дивні. Даню дівчина називає коханим, але, за час його відсутності, завагітніла від іншого

коханця і вирішує позбавитися від дитини.

Складається враження, що Євка розуміє безглуздість своєї поведінки, але часто робить одну дурницю за іншою. Коли авторка починає описувати Даню і Євку, вона вказує, що “їхні життя були скинуті на купу. Від купи тхнуло”. Тому, зрештою, не дивно, що Євка не має логіки у вчинках і часто міняє коханців. У тексті уривки з реального життя переплітаються із спогадами, фантазіями, ілюзіями, і з першого разу навіть складно зрозуміти, що з цього приймати за реальність.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Скорочено “50 хвилин трави” Карпи


вірш зірочки наталя забіла
Скорочено “50 хвилин трави” Карпи