Сила волі до життя пораненого воїна в оповіданні “Воля до життя” – І варіант – ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО

I варіант

Друга світова війна – страшний і героїчний період в історії нашого народу. У своєму оповіданні “Воля до життя” О. Довженко розкриває психологію людини у незвичайних обставинах.

“Людина на війні – це воля, – стверджує армійський хірург, – є воля – є людина! Нема волі – нема людини! Скільки волі, стільки й людини”.

Це твердження ілюструє своїм життям Іван Кармалюк. Важко поранений, він надзвичайним напруженням волі примушує себе не втрачати свідомість, виходить з небезпечної зони та затискає розірвану

артерію, притулившись раною до стовбура, незважаючи на страшний біль. Так він протримався всю ніч. І хоча санітари подумали, що це “труп з розкритими, застиглими очима”, хоча в його обличчі “не було вже ні кровинки”, Іван Кармалюк не втратив свідомості. Він мужньо бореться з хворобою три дні, очікуючи огляду хірурга. Неабияку сміливість виявив боєць і в операційній, погодившись без жодних коливань на ампутацію руки заради порятунку життя. Але справжнім подвигом в ім’я життя було те, що, вмираючи від газової гангрени, Кармалюк не погоджується чекати, смерті, а вимагає перев’язки. Зворушує сила волі цієї
людини: “Він стояв у дверях у самій білизні, в мокрих од крові та гною бинтах і весь у холодному поту”, “Кармалюк ішов до операційного столу, розхитуючись, немов по палубі корабля в ураганному морі”, “страшний був Кармалюк і прекрасний”. І саме завдяки такій волі до життя боєць виграє битву зі смертю.

Мене вражає сила волі Івана Кармалюка, людини, яка вийшла переможцем з битви зі смертю. На мою думку, така любов до життя, боротьба за нього є подвигом, а людина, що здійснила цей подвиг, гідна другого народження.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Сила волі до життя пораненого воїна в оповіданні “Воля до життя” – І варіант – ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО


вірш і калинця стежечка
Сила волі до життя пораненого воїна в оповіданні “Воля до життя” – І варіант – ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО