Шляхетний лицар Роланд і зрадник Ганелон

Шляхетний лицар Роланд і зрадник Ганелон

І. Історична основа “Пісні про Роланда”. (Найвідоміший французький епос “Пісня про Роланда” розповідає про знаменитий бій біля Ронсенваля між франками і маврами наприкінці іспанського походу короля Карла Великого. 778 р. король франків зі своїм військом вступив в Іспанію, що знаходилась тоді під владою мусульман. Франки захопили весь гірський край, крім Сарагоси:

Нема вже замку, що не покорився б, Нема ні города, ні муру цілих, Крім Сарагоси на вершку гори.

Після того як правитель

Сарагоси, удавшись до хитрощів, пообіцяв дати заручників і прийняти християнство, Карл Великий із основним військом повертається на батьківщину. Його відхід прикриває двадцятитисячний ар’єргард, очолюваний графом Роландом. У Ронсенвальській ущелині маври нападають на загін Роланда й розбивають його.) П. Роланд – один із найулюбленіших героїв середньовічних сказань та легенд. 1. Героїзм та мужність Роланда. (Під час битви в Ронсенвальській ущелині Роланд бився, мов лев:

Страшний, завзятий бій лютує далі. Роланд і Олів’є хоробро б’ються… …Невірних сотні, тисячі там гинуть. Хто не втече, той смерті не

мине: Рад чи не рад прощається з життям.

Січе ворогів Роланд мечем своїм Дюрендалем, а кінь його добиває ворогів копитами. Роланд тричі відмовляється від пропозиції графа Олів’є засурмити в свій ріг Оліфант, бо для нього сурмити в ріг все одно, що на цілий світ прокричати про своє боягузство. Смертельно поранений Роланд,

…повернувся лицем та головою До сарацинів краю, бо бажав, Щоб кожен рицар, щоб король сказав: “Оце був граф! Як витязь умирав”.)

2. Роланд – вірний товариш. 3. Самовіддана любов до батьківщини. ІІІ. Зрадник Ганелон. 1. Підступність Ганелонова. 2. Ненависть Ганелона до Роланда.

3. Суд над Ганелоном. ІV. Середньовічний співак Турольд у “Пісні про Роланда” прославляє шляхетного лицаря Роланда і засуджує зрадника Ганелона.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Шляхетний лицар Роланд і зрадник Ганелон


патріотичні мотиви в поезії шевченка
Шляхетний лицар Роланд і зрадник Ганелон