Розповідь про лікарську рослину українською мовою – про ромашку та калину

Розповідь про ромашку

Однією з найпоширеніших лікарських рослин, що ростуть у нашій країні, є ромашка аптекарська або ж ромашка лікарська. Це така пахуча трава, усипана квітками, рослина-одноліток, яка живе один сезон, а наступної весни знову відроджується із насіння. Гострий та пряний аромат цілющої ромашки не можна сплутати з будь-яким іншим, адже у склад її природних компонентів входять ефірні масла. Є навіть тип ефірного масла – ромашкове.

Запахи ромашки мають профілактичну дію проти багатьох інфекцій, тому що властивості ефірних

масел – бактерицидні. Тобто, за допомогою них вбиваються мікроби та бактерії.

Серцевина ромашкової квітки медово-жовта, а ніжні тендітні пелюстки – білі. Ромашка нагадує маленьке сонечко, тому на дитячих малюнках її часто зображують усміхнутою.

Ромашка росте всюди навкруги: на полі, в улоговинах, біля садиб та в палісадниках. Інколи ромашкою заростають великі пустки у міській та сільській місцевостях. Ця скромна квітка має властивості зцілювати, лікувати та попереджати багато захворювань людини.

Мами, які не захоплюються лікуванням антибіотиками, заварюють ромашковий відвар своїм дітям, коли

ті потерпають від високої температури, коли хворі на грип чи застуду. Проноси, кишкові та шлункові розлади також лікуються за допомогою ромашки. Допомагає ромашка-сонечко також при опіках, всіляких язвах та пошкодженнях шкіри. Я сам не одноразово полоскав нею горло під час ангін. З часом мої часті ангіни кудись зникли, я більше на них не хворів.

Розповідь про калину

Калина – символ України, символ жіночності, краси та тендітності. Цей кущ з яскраво-червоними ягідками росте масово біля українських дворів, ставши майже незамінним атрибутом нашого житла.

Ніжну калину українці полюбляють за красу та активно насаджують її біля своїх приватних садиб та біля багатоповерхівок у містах: велике благородне листя, гарні квітки під час цвітіння, чудові ягідки, які дуже естетично виглядають… Особливо прекрасна калина при перших заморозках. Перші морози лише змушують калинові плоди червоніти яскравіше. Але не тільки в зовнішній красі полягає цінність калини для людей.

Калина – це лікарська рослина, вона містить багато вітамінів та широко використовується у медицині. Як у народній, так і в офіційній. Найчастіше для цього беруть яскраві плоди або ж кору чи гілочки цієї рослини. Кора незамінна як жарознижуючий засіб, а також вона добре допомагає при найнебезпечніших жіночих хворобах, приводить організм жінки у норму.

При безкінечних сезонних ГВРЗ, бронхітах та захворюваннях легень готують настої та відвари гілочок та плодів калини. Вони рятують від температури, набряків у легенях, розгулу інфекцій у горлі та носоглотці. Калина має властивість зміцнювати імунітет, тобто, піднімати на боротьбу з хворобою захисні сили організму. Варто подякувати природі за те, що подарувала нам таку чудову лікарську рослину “від ста хвороб”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 оценок, среднее: 4,33 из 5)

Розповідь про лікарську рослину українською мовою – про ромашку та калину


твір лотос і павутинка для людини
Розповідь про лікарську рослину українською мовою – про ромашку та калину