Розкрийте моральний сенс історії злету й падіння крихітки Цахеса у творі Е. Т. А. Гофмана

Крихітка Цахес, герой одноїменного твору Гофмана, був потворним скособоченим карликом. Але доля в образі феї Розабельєрде всміхнулася йому. Фея подарувала Цахесові три золоті магічні волосини. Відтак, Цахес став вважатися людьми кращим, ніж був.

Тобто, гожим, розумним, талановитим.

Чари діють майже на всіх людей, вони втішаються з Цахеса: “О, пані Лізо, який у вас милий та гожий хлопчик!”. Коли хтось в оточенні Цахеса чимось прославляється, це відразу приписується карликові, а в його брутальних витівках обвинувачують інших.

Завдяки

магічному дарункові, крихітка Цахес, прозваний Цинобером, живе без турбот в палаці, стає важливою персоною в міністерстві закордонних справ.

Але карлик від таких великих можливостей не стає кращим. Навпаки, він радий, коли присвоює собі досягнення інших. Цахес поводить себе підло щодо оточуючих, іде “по кістках”.

Потворну сутність карлика спочатку бачать тільки студенти Балтазар та його товариш.

Коли чари розсіюються, зацькований Цахес від сорому знаходить ганебну смерть у горщику з нечистотами. Остання милість полягає у тому, що Цинобер запам’ятався людям все-таки гожим, а не потворним.

Отримавши

чарівний дар, крихітка Цахес не витримав морального випробування, не постарався стати гідним його. Як каже сама фея: “Я думала, чудесний зовнішній хист, яким я тебе обдарувала, осяє благотворним променем твою душу і збудить внутрішній голос, що скаже тобі: “Ти не той, за кого тебе вважають, тож намагайся зрівнятися з людиною, на чиїх крилах ти, безкрила каліко, підносишся!” Але ніякий внутрішній голос у тобі не прокинувся. Твій зашкарублий, мертвий дух не зміг піднестися…”


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Розкрийте моральний сенс історії злету й падіння крихітки Цахеса у творі Е. Т. А. Гофмана


якою повинна бути справжня людина
Розкрийте моральний сенс історії злету й падіння крихітки Цахеса у творі Е. Т. А. Гофмана