Розгульність композиції роману “Диво”

У своєму славнозвісному творі автор робить перегуки минулого, сьогоднішнього і майбутнього. У найцікавішому “Диві” подано широку картину життя наших предків за часів Київської Русі, діяльність Ярослава Мудрого, а особливістю твору є справжнє диво – будівництво споруди – Софії Київської.

Протягом усього тексту переплітаються події тисячолітньої давності із недавнім минулим та сьогоднішнім днем. Автор майстерно змальовує життя людей Русі, життя українців під час страшної чуми – фашистської навали. Розквіт України у мирний

післявоєнний час.

Загребельний показує Ярослава Мудрого ще з дитинства, який ріс, ніби вовченя, був впертим, а в дорослому житті цілеспрямованим: “Так відтоді й затямив собі: треба бути впертим в усякому ділі – і в зненависті, в любові, та навіть у дріб’язку”.

Особливо автор наголошує, що Ярославові нічого в житті не давалося просто. І подолання комплексу неповноцінності, і шлях до влади, і бажання бути завжди на виду все це мало ячусь внутрішню силу. А особисте життя теж не тішило Ярослава Мудрого. Не мав князь і друзів. І все ж він знаходив втіху у тому, що робив він для розквіту своєї держави примножував

її багатства, виводив Русь на рівень європейський.

Загребельний показує свого героя як звичайну людину, яка має свої слабкості, недоліки; часом Ярослав Мудрий був жорстоким, самовпевненим, для нього був “раніш закон, а потім благодать”. Як бачимо, він не ідеальний.

На зіставленні з князем автор змальовує іншого героя – Сизоока, митця, який є “живим втіленням невмирущості”.

Цікавим є й те, що Загребельний на перший план виводить Сивоока – талановитого художника, архітектора. Очевидно, це тому, що він вийшов з народу. Це справжній творець дива: ” Як же так? – думав Сивок. – Адже це існує поза всім! Ні з чого з’являється раптом цілий світ.

Хіба тут досить простого проведення пензлем? Вкладати треба ціле своє суще, все своє життя, та ще й додавати дещо поза тим – ось справжнє мистецтво!”. Все життя Сивок є рабом, бунтівником проти свого злиденного становища і як соціального, так і професіонального.

І, звичайно, вагома частина композиційних елементів займає образ Батьківщини. Всі описані події пов’язані з Київською Руссю, потім з Україною. Це велич певної епохи, велич краси талановитого народу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Розгульність композиції роману “Диво”


значення і символіка роману злочин і кара
Розгульність композиції роману “Диво”