Розбита чаша дружби (твір-роздум)

6 КЛАС

НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ

Розбита чаша дружби (твір-роздум)

Мені здається, що дружба – це чаша, наповнена світлими почуттями, любов’ю, повагою, готовністю допомогти. Я впевнена, що ці почуття необхідно плекати й розвивати.

З Оленкою ми дружимо з першого класу: сидимо за однією партою, разом ходимо до школи, ділимося підручниками. Оленка вчиться гірше, ніж я, але вона дуже старанна: багато читає, виконує всі домашні завдання, намагається не тільки запам’ятати правила, а й правильно їх використовувати. Та попри всю старанність,

їй важко даються точні науки, особливо алгебра. І от якось Оленка попросила допомогти їй зрозуміти новий матеріал. Я з готовністю погодилася, і після уроків ми засіли за підручники. Я пояснювала правила, наводила приклади, допомагала розв’язувати приклади, але Оленка нічого не розуміла і не могла розв’язати жодної задачі. Розсердившись, я вигукнула: “Ти тупа, якщо не розумієш елементарних речей!” Подружка широко розкрила очі, завмерла і повільно зібрала підручники та зошити. Я одразу зрозуміла свою помилку, почала вибачатися, та Оленка розгублено посміхнулася і мовчки пішла до дверей.

Наступного ранку

Оленка не дочекалася мене, щоб разом іти до школи, і вкласі пересіла за іншу парту. Я вирішила, що ми помиримося на перерві, але подружка повторювала вірш, який нам задали вивчити напам’ять. За цілий день чи не перемовилися й декількома словами.

Минуло кілька днів. Оленка, здається, вибачила мені ті грубі слова, але щоразу, коли я намагалася їй допомогти, вона дивилася на мене якось розгублено. Подружка неначе чекала, що я знову скажу, що вона тупа, бо не розуміє елементарних речей.

Кажуть, що розбиту чашу не можна склеїти. Я намагаюся поновити наші з Оленкою стосунки, але через тріщинку з чаші дружби витекло взаєморозуміння і довіра.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Розбита чаша дружби (твір-роздум)


повтори і пригадай. підсумок за темою.
Розбита чаша дружби (твір-роздум)