Роман-епопея – Скарбниця філолога РОМАН-ЕПОПЕЯ “ВІЙНА І МИР”

Лев Толстой 1828 – 1910

Скарбниця філолога

РОМАН-ЕПОПЕЯ “ВІЙНА І МИР”

Роман-епопея

Більшість дослідників погоджується з тим, що “Війна і мир” – це роман-епопея. Є й інше, менш розповсюджене, визначення жанру твору Толстого – історична епопея.

Надзвичайна складність і розмаїтість проблематики, поєднання історичних сцен і картин звичаїв, трагедійних і ліричних мотивів, психологічних етюдів і філософських коментарів, змалювання “руху народів”, універсальний погляд на історію, величезна кількість дійових

осіб (історичних і вигаданих персонажів тут понад 500), неосяжний географічний простір роману, події якого відбуваються в Росії, Пруссії, Франції, Австрії, у столиці і в провінції, у партизанському лісі й на полі бою, – усе це вражає уяву читача, викликає в пам’яті величні творіння людського генія. Думку про спорідненість свого роману з гомерівськими епічними творами висловлював і сам Толстой: “Без удаваної скромності – це як “Іліада””.

Давній епос, який грунтується на міфології, неможливо повторити, відтворити в первісному вигляді. Роман Толстого співвідноситься з класичною епопеєю насамперед за принципом змалювання життя в його універсальному охопленні. Енциклопедичний підхід до зображення світу й людини поєднується у “Війні і мирі” з “об’єктивним”, немовби поза втручанням автора, описом осіб і подій.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Роман-епопея – Скарбниця філолога РОМАН-ЕПОПЕЯ “ВІЙНА І МИР”


літературні казки 3 клас
Роман-епопея – Скарбниця філолога РОМАН-ЕПОПЕЯ “ВІЙНА І МИР”