Роль Вололимира Великого в історії України

Володимир Великий – “Ясне Сонечко України”, для якої він прислужився так, що за його часів та ще й потім, за його сина Ярослава Мудрого, Україна була найсильнішою державою за всі часи свого існування.
Володимир Великий зібрав усі українські землі під свою руку так, що ціла Україна мала тільки його слухати. Злучивши так усі землі, він убезпечив їх від ворогів. Князь Володимир жив у злагоді із сусідніми народами і державами, як от: з поляками, греками, болгарами, чехами. Мав клопіт лише з печенігами, які раз у раз нападали на наші землі.

З ними водив він численні бої.
Убезпечивши українську державу зовні від ворогів, Володимир почав скріплювати її всередині. Щоб здобути вірність і любов народу, Володимир не владарював самовільно, але кликав на пораду старих мудрих людей, вибраних з волі народу. Допомагав бідним, сиротам і вдовам. Тож не диво, що всі називали його ласкавим батечком, “Сонечком Ясним”.
Та найважливіше, що він зробив для України, – це те, що сам прийняв християнство й охрестив увесь народ. Від того часу почали ширитись у нас наука й освіта, почали учені монахи писати українську історію.
Володимир Великий заклав нові міста,
такі, як Володимир на Волині; побудував багато церков, найкраща – “Десятинна” в Києві; наказав бити перші срібні гроші – на одному боці був образ Володимира на престолі, а на другому – державний герб – тризуб.
Володимира прозвано Великим тому, що зробив українську державу великою і міцною.
Звав тебе народ ласкавим,
Називав теж Сонцем Ясним,
Бо зробив ти край великим,
А свій люд – багатим, щасним…


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Роль Вололимира Великого в історії України


птицы прилетели сочинение
Роль Вололимира Великого в історії України