Роль пісні в житті українського народу – IІІ варіант

III варіант

З народного напившись джерела,

Як із Дніпра бере веселка воду,

О рідна пісне, знову ти прийшла

До матері й до батька – до народу.

М. Рильський

З давніх-давен, ще коли не було писемності, людина вже вміла співати. Пісня супроводжувала людину скрізь. Наші пращури співали пісні, працюючи та відпочиваючи, радіючи та сумуючи. Через пісню людина висловлювала свої почуття. Нині, мабуть, мало хто може уявити, що співали наші бабусі й прабабусі, дідусі й прадідусі у молоді літа. Але я знаю, що народні традиції передавались

через пісню, і збереглись упродовж віків. Наприклад, сьогодні на уроках з української літератури ми знайомимось з творами усної народної творчості. Саме з українських пісень ми дізнаємось про народні вірування, звичаї, про давню історію.

Можна сказати, що життя кожної людини розпочиналося з пісні. Мати, заколисуючи дитину, співала їй колискової. Недарма в народі говорять: “Найдорожча пісня – з якою мати колисала”.

Підростаючи, працюючи в полі чи в хаті, людина також співала: “Хто співає, у того робота скоро минає”. Пісня йшла поруч з народом всі віки. Під час горя – підбадьорювала, під час свят – розважала, а під час боротьби – надавала наснаги. Ось тому народ і говорить: “Пісня ні в добру, ні в злу годину не покидає людину”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Роль пісні в житті українського народу – IІІ варіант


твір місто діалог
Роль пісні в житті українського народу – IІІ варіант