РОД

Прабог, творець Всесвіту й людського роду. Род згадується у Велесовій Книзі: “І тут у Сварги перші Пращури молили: в Роду і Рожаниць – джерело (криницю) випросили, а у Дуба – частку хліба нашого”.

Род – духовна енергія пращурів, що перебуває в Сварзі, дарує життя людям, звірам, птахам, дає родючий дощ полям і городам, посилає людині долю. Род єднає всі покоління: померлих пращурів, їхніх живих нащадків і майбутні ще ненароджені гілки родів, тобто він є зміцнювальним ядром народу (нації) – зв’язком минулого, теперішнього та майбутнього,

виразником історії свого етносу, який формує і його майбутнє.

Рода вшановують на другий день зимового сонцестояння; здійснюють “рождественноє волшеніє”, що означає віщувати за зірками майбутнє родів (“родословіє”).

У давні часи наші пращури цього дня читали “Рожденник – книгу, в которій указані добриє і злиє дні і часи і вліяніє їх на судьбу нарождающихся младенців”, тобто за давніми “чарівниками” книгами намагалися віщувати дитині долю. Цього дня також поминають померлих і вшановують старших родичів та батьків (батька і матір, тобто тих, хто народив).

Колись побутувало багато

імен, похідних від Рода: Родак, Родан, Родик, Родко, Родько – родич; так називали дітей, які народились на Свято Роду. Родимир – родючий; той, хто народжує людей (мир); мирний рід. Родислав – народжений для богині слави; людина славного роду. Родобог – народжений Богом; жрець святині Роду, за аналогією до Миробог, Дажбог.

Род тотожний з Богом Отцем – Сварогом, який оберігає наш український народ.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)


РОД


пісня забавлянка зайчику зайчику
РОД