Робінзон Крузо характеристика образу П’ятниці

П’ятниця – індієць з племені канібалів, зустрінутий робінзоном Крузо на двадцять четвертий рік свого перебування на незаселеному острові і що став помічником і слугою. П. зображений у романі очима робінзона, який знаходить в нім людину легкої і життєрадісної вдачі, хороброї, відданої, працездатної, щирої і простодушної, але зовсім не безглуздої, і не втомлюється хвалити його і благословляти провидіння, що послало йому такого помічника. П.

Мабуть, перший в галереї образів простодушного дикуна, якого так любили зображувати і романісти,

і філософи XVІІІ ст. робінзон рятує П., узятого в полон дикунами сусіднього племені і привезеного на незаселений острів, щоб, згідно із звичаєм канібалів, убити його і з’їсти. Врятований П. негайно схиляється перед робінзоном і ставить його ногу собі на голову на знак того, що він вважає себе рабом свого рятівника, і це добровільне підпорядкування його “хазяїн” приймає як природне. Якщо устої і звичаї дикунів, одноплемінників П.

робінзон вважає огидливими, то в самому П. він бачить “доброго дикуна”, людину незіпсованого і від природи наділеного усіма позитивними якостями. Швидко відучивши П. від канібалізму

і передавши йому ті робочі навички, якими він володіє, робінзон заводить з ним релігійні бесіди і переконує в перевазі християнського Бога над місцевим племінним божком Бенамуки, з яким старійшини племені ходять розмовляти на високу гору.

Але зафіксувати в думці П. уявлення про диявола виявляється значно важче, і тут простодушний дикун ставить робінзонові питання, яке є одним з найбільш складних для досвідчених богословів : якщо Бог “сильніший”, ніж диявол, чому ж Він допускає існування зла у світі? Самого робінзона, який сприймав свою релігію як даність, подібне питання ніколи не турбувало.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Робінзон Крузо характеристика образу П’ятниці


на карб не ставте дотепер мені
Робінзон Крузо характеристика образу П’ятниці