РОБЕРТ СТІВЕНСОН

РОБЕРТ СТІВЕНСОН

(1850 – 1894)

Роберт Льюїс Стівенсон – один з найпопулярніших англійських письменників, а “Острів скарбів” – його найкращий пригодницький роман, яким уже понад століття зачитуються діти та юнацтво всього світу.

Стівенсон народився в Единбурзі, що в центрі Шотландії, у родині інженерів, кілька поколінь котрої були будівничими маяків. Хлопчик мріяв успадкувати фах своїх предків. Закінчивши школу, він поступив на інженерний факультет Единбурзького університету, закінчити який через слабке здоров’я йому

не пощастило. З мрією довелося розпрощатись. Натомість Стівенсон розпочав журналістську діяльність, писав рецензії, статті, робив огляди літератури до часописів і газет. Згодом він почав писати художню прозу.

Історію про пригоди шукачів скарбів Стівенсон складав для свого пасинка, а 1882 р. видав її окремою книжкою “Острів скарбів”. Тоді письменники багатьох країн світу видавали твори про суспільне, політичне, буденне життя дорослих людей. На противагу цій поміркованій буденності Стівенсон поринає в минуле, змальовує романтичні пригоди й мандри своїх героїв, які споряджають кораблі й пливуть у пошуках скарбів

на безлюдні острови, наражаються на небезпеку, виявляють героїзм і благородство, живуть яскравим і незвичайним життям. Серед діючих осіб, якими письменник заселив свої твори, зустрічаються бандити, розбійники, пірати. Всі вони – люди, і всі вони різні, і кожен має своєрідну, незабутню зовнішність, як, скажімо, капітан Флінт чи Джон Сільвер.

“Острів скарбів” виходив у Англії величезними тиражами і ще більшими тиражами у перекладах майже на всі мови світу.

Любов до моря, яка наповнювала серця предків Стівенсона і виливалася у будівництво маяків, до кінця днів жила і в душі письменника. Останні роки свого життя він з родиною провів на теплих морях, подорожуючи і час від часу зупиняючись на екзотичних островах. Помер Роберт Стівенсон на одному з таких островів, серед аборигенів, котрі називали його Тусіатала (писач оповідань).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)РОБЕРТ СТІВЕНСОН


твір мініатюра весна
РОБЕРТ СТІВЕНСОН