Рильський Максим Тадейович

Максим Тадейович Рильський народився в Києві 19 березня 1895 р. в сім’ї українського культурного діяча, економіста й етно­графа Т. Рильського. Батько його походив із заможного польського поміщицького роду, який мав українські корені. Родина спілкува­лася з Лисенками, Старицькими та іншими видатними діячами київської громади.

Дитячі роки поета пройшли у селі Романівці на Житомирщині.

Вчився М. Рильський у Київській приватній гімназії, отримав гуманітарну освіту. У 1915 р. вступив до Київського університету на факультет медицини, але

через два роки перевівся на історико-філологічний факультет. Громадянська війна перервала навчання, юнак переїхав на село й учителював у початковій школі, пробувши в селі Романівці до 1923 р. Повернувшись до Києва, М. Рильський шість років викладає мову й літературу в середній школі та на робітфаці.

Він приєднується до групи неокласиків, куди входили М. Зеров, Ю. Клен. Його ранні вірші самозаглиблені, сповнені уважного спог­лядання дійсності, що пропускається крізь класицистичний літера­турний досвід.

Перша збірка “На білих островах” вийшла у 1910 р. Це була ще поезія початківця, який, однак, вправно володів словом.

Наступна абірка з’явилася у 1918 р. Називалася вона “Під осінніми зорями”. На віршах цієї збірки певною мірою позначився імпресіоністичний напрям у мистецтві.

Вірші збірки “Синя далечінь” позначені борінням світлих і темних барв, суперечливими настроями.

У роки тоталітаризму поет продовжує напружену працю, однак вже не маючи такої творчої свободи, якої б йому хотілося. Під час Великої Вітчизняної війни його поезія почала відроджуватися, набу­вати нового звучання.

М. Рильський – автор багатьох поетичних збірок. Серед них – “Знак терезів” , “Київ” , “Україна” , “Збір винограду” , “За рідну землю” , “Слово про рідну матір” , “Велика година” , “Мости” , “Ра­нок нашої Вітчизни” , “Сад над морем” .

Після смерті поета вийшла остання збірка “Іскри вогню велико­го” .

Визначною рисою лірики М. Рильського є прагнення до гармонії, гармонії між особистістю і середовищем, почуттями і розумом, лю­диною й природою. Його поезії замкнені у строгі лінії, наповнені яс­кравою образністю.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Рильський Максим Тадейович


ромашка лікарська опис для дітей
Рильський Максим Тадейович