Расін “Федра”

41. “Федра”

Досконалістю жанру любовно-психологічної трагедії стала “Федра” (1677). Расін використав широко відомий його сучасникам матеріал античної легенди про кохання цариці Федри, дружини Тезея, до її пасинка Іпполіта. Відмовившись від кохання Федри, він стає жертвою наклепу: ніби він посягав на честь Федри. Використовуючи під час написання трагедії Еврипіда “Іпполіт ” і Сенеки “Федра”, Расін вніс нове в античний матеріал. Він змінив характер Іпполіта: у древніх Іпполіт не знає кохання, бо підкоряється владі Артеміди

і не визнає влади Афродіти; у Расіна холодність Іпполіта до Федри пояснюється досить земними причинами – його коханням до принцеси Арікії. Щодо Федри, то у древніх, це була чуттєва жінка, у Расіна – страждаюча людина.

Завданням Расіна було показати руйнівну дію сліпої пристрасті, яка оволодіває свідомістю, тягне до злочину, загибелі, моральної деградації людини. З самого початку Федра розуміла, що її кохання злочинне. Але в безглуздій боротьбі зі своєю пристрастю героїня захворює морально й фізично.

Расін переконливо зобразив випробування, які випали на долю жінки, що підкорилася пристрасті.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)


Расін “Федра”


игорь калинець веселка
Расін “Федра”