Провчений журавель – народні байки

Голодний вовк на болоті піймав гуску і почав її трощикувать прямо з пір’ям і кістками. Одну кістку не перетер на зубах, застряла в горлі, стояла впоперек горла. Вовк вертівсь, вертівсь, нічого не міг поробить. Уже він надувавсь проковтнуть і силкувавсь вихаркнуть, кістка не подавалась ні назад, ні наперед. Вовк побачив журавля, побіг до його і почав прохать: “Будь ласкавий, рятуй мене, а то я загину ні за понюх табаку”. – “А що тобі, вовче, треба?” -“Витягни мені з глотки кістку, я тобі чим-небудь оддячу”. Вовк роззявив свою пельку.

Журавель підійшов, застромив свою голову в рот вовкові, нащупав носом в глотці кістку і витяг звідтіль. А далі журавель каже: “Ну, давай же мені, вовче, що-небудь за роботу”. -“Що ти, довгов’язий, очманів, чи що? Ти моли Бога, що твоя голова осталась ціла”. – “Так ти ж сам поступивсь оддячить за роботу, я ж тебе од смерті заборонив”. – “Оце тобі, журавель, і оддяка, що пустив тебе живим; а будеш домагаться, так буде й тобі те, що гусакові”.
Журавель дай Бог ноги од вовка і з того часу боїться до його підближаться.
Через тиждень, а може, й через два дикий кабан натрапив на дохлого зайця і почав
його глитать. Кабан дуже проголодався, гаразд не пережовував, ковтав цілком. Одна дебела кістка з заячого плічка, не перетерта зубами, попала в глотку і стала впоперек. Кабан прибіг до журавля і каже: “Будь ласкавий, рятуй мене, а то я подавився і ніяк не ослобонюсь од кістки”. А журавель каже: “Ні, брате, я за це діло не берусь, я вам не лікар. Я одному поміг і навіки закаявся”. – “Ради Бога, одрятуй, я тобі оддячу”. – “Знаю я вашу оддяку, один научив, тепер годі”. – “Та що ти, Бог з тобою, я ж тобі ніякого зла не чинив. Заборони мене од смерті, вік буду за тебе Бога молить”. – “Ні, боюсь; може, ти й порядошна звірина, тільки тепер я через поганих і хорошим не вірю. Своя шкура дорожча твоєї”.
Журавель піднявсь і полетів од кабана. А кабан так і загинув од кістки.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Провчений журавель – народні байки


аналіз в серці і сльози і біль
Провчений журавель – народні байки