ПРИРОДА В УЯВЛЕННЯХ УКРАЇНЦЯ

Та вроди, Боже, троє зіллячок: Перше зіллячко – барвіночок, Друге зіллячко – любисточок, Третє зіллячко васильочок. Барвіночок – для дівочок, Любисточок – для любощів, Васильочок – для запаху.

Спостерігаючи за різними явищами впродовж століть, наш народ навчився читати цю велику й цікаву книгу за назвою “Природа”. Недаремно, наприклад, виникло безліч ознак, простих і складних, що дають змогу вгадати погоду завтра: коли качки полощуться, або ворони сильно кричать, метушаться горобці, чи ластівки занадто розлітаються, коли

трава сильно пахне, то буде дощ; коли півень заспіває невчасно – буде зміна погоди; червоне ясне небо на заході – на погоду або на вітер; коли свиня несе в зубах солому чи сіно, буде конче мороз, бо свиня барліг собі мостить; гуси перед морозом стоять на одній нозі; коли кіт миється або мнеться при чиїхось ногах – гості будуть; сорока прилітає у двір і стрекоче – на новини, а то й на недобре; коли миша мостить гніздо на вершечку копиці сіна, то зима буде холодною; особливо багато прикмет пов’язано із жабами: їхнє кумкання віщує наближення негоди; навесні

Жаби починають скрекотати, коли прогримить перший грім;

якщо вони скрекочуть вночі, можна не чекати морозу; мак краще посіяти до того часу, коли почнеться кумкання жаб, а городню розсаду – після; жаби, як і миші, передбачають посуху та переселяються туди, де буде волога й можна чекати на добрий урожай.

Природа – чи не центральний образ українського фольклору. І це цілком зрозуміло: і трудова діяльність, і дозвілля наших прабатьків були тісно пов’язані зі світом флори та фауни. З реального життя рослини та тварини потрапляли до духовного світу українця – його уявлень, переконань і вірувань.

..


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)ПРИРОДА В УЯВЛЕННЯХ УКРАЇНЦЯ


чи варто берегти кохання
ПРИРОДА В УЯВЛЕННЯХ УКРАЇНЦЯ