Принципи етики і правила етикету в моєму житті

Я часто замислююся над тим, яке значення мають у моєму житті етика й етикет. Може здаватись, що в сучас­ному світі вони втратили свою значущість. Та це не так: принципи етики і правила етикету стосуються кожної людини.

Я добре розумію різницю між етикетом і етикою. Але ж мова йде про мої конкретні проблеми щодо першого й другого. Наведу приклад зі свого життя.

Якось мене запросила на вечірку моя добра знайома з паралельного класу. Сподіваючись потрапити на пересічну вечірку, я вдягла светр, джинси й кросівки. Треба сказати, що моя знайома

живе непогано.

Коли я зайшла до просторого холу її елітної квартири, то зрозуміла свою помилку. Гості були одягнені досить строго: хлопці в білих сорочках і краватках, дівча­та – у красивих вечірніх сукнях. У цій компанії я побу­ла недовго, і дивилися на мене, як на привида. Ось так мені довелося порушити правила етикету.

Тепер, збираючись кудись, я розпитую, чого мені чекати: дружньої вечір­ки або ж костюмованого балу.

Етика є наукою про живий процес спілкування, де не­рідко не можуть допомогти ніякі правила. Візьмемо, на­приклад, просту ситуацію, коли конче необхідно втрутитися в розмову. Способів для цього

існує багато. Найрозповсюдженіший з них – попросити пробачення, й поки співбе­сідники ще не отямились, поставити своє запитання. На жаль, я помічаю за собою схильність порушувати правила етики.

Я можу гукнути: “Гей, послухай!”. Ще я інколи заважаю батькам у їх розмовах, бо чомусь вважаю, що мої справи важливіші за їхні.

Я щиро впевнена, що правил етики необхідно дотриму­ватись. Той, хто поводиться етично, буває бажаним гостем. Дотримання правил етики допомагає там, де неспроможні допомогти ані розум, ані інтуїція. Це є своєрідним рятівним кругом для того, хто ризикує потонути в розмові, листуванні або ж навіть у самому житті. А ось уроки етики я вважаю зайвими.

Та й хіба ж можна тридцяти дівчатам і хлопцям дати якийсь один-однісінький рецепт на всі випадки?

Власні проблеми з етикою та етикетом я вирішую са­мостійно. З етикетом дуже просто: у мене є книжка, де дуже докладно викладені всі правила цієї складної науки. Проте мене поки що ніхто не запрошував на банкет у посольстві або ж на презентацію наднового літака. А ось етичні проблеми я вирішую за допомогою найкращого радника у світі – моєї матусі, і мені не ніяково зізнаватися в цьому.

Моя люба матуся – ось моя всесвітня енциклопедія етики, де все зрозуміло, а крім того, щиро, безпосеред­ньо й завжди сказано з любов’ю.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Принципи етики і правила етикету в моєму житті


діалог на актуальну тему
Принципи етики і правила етикету в моєму житті