Поетизація моральних цінностей українського народу в образі Марусі Чурай

Ця дівчина не просто так, Маруся.
Це голос наш. Це – пісня. Це – душа.
Л. Костенки
Чудову легенду я вам розповім.
Ти разом з легендою в пісню полинь.
У пісню, що склала Маруся Чурай
Про місто своє, про рідний свій край.
Живе в народі легенда про ноетесу-сиівачку з Полтави – легенда про Марусю Чурай. Маруся Чурай жива в своїх чудових піснях, у пам’яті народній. Перекази про неї живуть у віках. Життя і пісні великої полтавки послужили основою для створення художнього шедевра, який написала Ліна Костенко.
“Маруся

Чурай” найбільший за обсягом твір Ліни Костенко. У романі змальовані події нашої далекої історії. Подумки линемо до зеленої Полтави, на її пагорби і долини, уявляємо ту хатину над Ворсклою, де жила дівчина з таким високим поетичним обдаруванням. Уже триста літ живуть її чудові пісні про лицарів наших українських, які йшли в похід, про козаків, про красу України і, звичайно, про кохання.
Легенда наділила Марусю неабиякою вродою, поетичним і музичним хистом, чарівним голосом і романтичною любов’ю. І вся ця краса Марусі тісно переплітається з красою України. Мені здається, що серце Марусі відкрите назустріч кожній
людині, всі свої найсвітліші почуття вона висловлює в піснях. Маруся виросла в сім’ї, де шанувалася народна мораль, де панувалася любов до Вітчизни, де мріяли про щастя народу. Вона розуміла, яке значення для рідної України мають її пісні.
Романтична душа у Марусі, вона палко кохає Гриця, який її зрадив. А зраду Маруся вважає найбільшим злочином. Однак трагічні перипетії кохання завершуються сповіддю чистої душі Марусі Чурай. Вона психологічно сильна духом людина.
При всій своїй безпосередності Маруся мудра. Вона добре бачить людські вади, намагається зрозуміти і, по змозі, виправдати негідні вчинки людей.
Здається, в образі Марусі Чурай втілено найкращі риси українського пароду. Постать дівчини з народу виростає до символу. “Звитяги наші, муки і руїни безсмертні будуть у її словах”,- каже Іван Іскра.
Ліна Костенко створила роман надзвичайної сили. Роман про далеке минуле і цілком сучасний, бо звучать у ньому й такі проблеми, які хвилюють нас сьогодні.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Поетизація моральних цінностей українського народу в образі Марусі Чурай


чи справжнє мистецтво підвладне моді
Поетизація моральних цінностей українського народу в образі Марусі Чурай