Пісня про Нибелунгів характеристика образу Кримхільди

Кримхильда – головна героїня “Пісні про Нибелунгах”, саме її доля надає цілісність епічній оповіді. Образ К. зазнає у міру розвитку подій істотну еволюцію. Спочатку усі вчинки К. носять нормативний характер і грунтуються на збігу бажаного і дійсного.

Потім в поведінці К. несподівано проявляється якість цілком конкретна, реальна, властива зовсім не ідеальній натурі. К. пихата, і саме вона першою задирає Брюнхильду. Суперечка про те, чий чоловік могутніший володар, призводить до непередбачуваних наслідків.

З безглуздого приводу

розростається грандіозна сварка, провина за яку, поза сумнівом, лежить на К. Проте слухач або читач незабаром приймає її сторону, оскільки дружина Зигфрида стає його вдовою. Трагічна провина К.

Не стільки в тому, що вона затіяла сварку, скільки в тому, що вона мимоволі видала вбивці вразливе місце свого чоловіка. Усі подальші десятиліття К. нестиме відчуття провини, від якого, як їй здається, її звільнить тільки помста.

К. величава у своїй скорботі за Зігфрідом. У цей момент відбувається роздвоєння образу. Зовні К. покірна долі і своїм братам.

Вона залишається доживати свій вік у них у Вормсе, не пориваючи кровних

уз. Внутрішньо ж вона сжигаема однією пристрастю, прагнучи щоб то не було помститися своїм родичам за смерть чоловіка. Втративши чоловіка, К. втрачає і кладу Нибелунгов, що стає ще однією спонукальною причиною мести.

Зневагою пам’яті Зігфріда є і те, що вбивця присвоїв його обладунки.

Якщо сварка з Брюнхильдой була результатом надмірної гордині К., то, замишляючи помсту Хагену і Гунтеру, вона поступає як глибоко ображена жінка. Оповідачі не виправдовують К., але різнобічно мотивують її поведінку.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Пісня про Нибелунгів характеристика образу Кримхільди


вірші рутківського
Пісня про Нибелунгів характеристика образу Кримхільди