Письменники області

Місто Рогатин – районний центр Івано-Франківщини з населенням близько 10 тисяч жителів. Воно має давню і велику історію. Про походження назви міста достовірних джерел немає. За легендою Рогатин зобов’язаний своєю назвою великій кількості оленів – рогачів, що тут водилися.

Про Рогатин збереглося багато архівних матеріалів. У східній частині Рогатина розміщена дерев’яна церква святого Миколая . Гордістю міста є будівля української приватної гімназії ім. Володимира Великого.

Заслужили шани і поваги видатні громадські діячі:

Микола Чайковський, Андрій Горнула, Роман Грицай, Микола Водонос, композитор Борис Рудрик. Гімназія була закрита у 1934 р. з приходом більшовиків. Про Рогатин, його історію можна говорити багато.

Ми не дарма живемо в місті з великим історичним минулим і з великою перспективою в майбутньому. Ми зобов’язані дбати про духовне збагачення, розвивати традиції та звичаї цього краю. Іваничук Роман Іванович народився 27 травня 1929 року в селі Трачі на Івано-Франківщині. Закінчив Львівський університет. Нині працює в редакції журналу “Жовтень”. Автор збірок новел “Прут несе кригу”, “Не рубайте ясенів!”, “Дім

на горі”, “Сиві ночі”, романи: “Край битого шляху”, “Місто”, “Вода з каменю”. Іваничук за роман “Манускрипт з вулиці Руської” удостоєний літературної премії імені Андрія Головка , за романи “Вода з каменю” та “Четвертий вимір” – Державної премії Української РСР імені Т. Г. Шевченка . Олесь Капуляк.

Народився у чудовому куточку Гуцульщини – Космачі. Родина звичайна – сільська, багатодітна. Вчився у двох сільських школах, служив. Закінчив філфак.

Працював у різних газетах – як молодіжних, так і партійних, звичайно, комуністичних. Друкував поезії в різних виданнях різного рангу, виступав з новелами та публіцистикою на Івано-Франківському обласному радіо. Нині перебуває на державному утриманні як інвалід.

Володимир Андрух працює в м. Долині з 1977 р. після закінчення навчання на педіатричному факультеті Львівського медичного інституту. За час роботи пройшов усі етапи районної медицини – від фельдшера до головного лікаря Волинської дитячої лікарні. Тепер завідує педіатричним відділенням цієї лікарні.

У 1990 р. вчився у Пензенському ІУЛ, де пройшов підготовку резерву кадрів для міжнародних медичних зв’язків. На березневих виборах обраний депутатом Івано-Франківської обласної ради.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Письменники області


тарас шевченко гайдамаки твору зно
Письменники області