Пилипко – головний герой оповідання Панаса Мирного “Морозенко”

Багато українських письменників неодноразово у своїх творах зверталися до дитячої тематики, тобто писали для дітей і про дітей, їхні стосунки з однолітками й дорослими, а найголовніше – розкривали внутрішній світ маленьких героїв, їх думки, почуття, мрії й сподівання.

Малий Пилипко – герой оповідання Панаса Мирного “Морозенко” – щира, добра й смілива людина, семирічна дитина, яку життєві обставини змусили передчасно подорослішати. Хлопчик живе тільки з мамою, без батька, тому й турбується про неї, як справжній чоловік: “Завтра,

ма­мочко, Новий год… Я завтра піду до хрещеного батька посипати… Дасть мені батько сороківку грошей, а дядина велику паляницю, ще й ковбасу на придачу…

От і буде нам що їсти! А на гроші топлива купимо, багато-багато, щоб на всю зиму стало!”

Хіба може маленька дитина думати про те, як нагоду­вати родину? А хіба може вона сама вночі піти через тем­ний страшний ліс, аби не бачити сліз на очах у рідної матері? Пилипко може, тому й викрадається серед ночі в далеку дорогу.

Він боїться, серце завмирає від страху, а уява малює жахливих лісових страховиськ, але він, перемагаючи острахи, іде далі, думаючи про

те, як повернеться додому, принесе їжу та подарунки від хрещеного, ляже біля матері й удаватиме, що спить. Як мати прокинеться й здивується, а потім буде пишатися тим, який Пилипко сміливий і чуйний.

Мені дуже подобаються його любов до матері, співчуття, дбайливість і турбота про неї. Подобається також те, що хлопець сміливий і наполегливий. Але його неслухняність я можу засудити. Він ослухався наказу матері не йти до хрещеного батька, хоча й пообіцяв їй не робити цього. І цього схвалити у вчинках Пилипка ніяк не можна.

Не­розважливість Пилипка призвела до великої трагедії. Хлопчик збився з дороги, заблукав і замерз. Мати, утра­тивши сенс життя, помирає з горя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Пилипко – головний герой оповідання Панаса Мирного “Морозенко”


твір на тему вчинок яким я пишаюсь
Пилипко – головний герой оповідання Панаса Мирного “Морозенко”