Петруччо – герой комедії У. Шекспіра “Приборкання норовливої”

Заповзятливий веронец П. – гідний син свого авантюрного часу. Судячи з окремих реплік, він багато побачив в житті і звик у всьому покладатися на себе. Він не пасує перед труднощами і тільки сміється, коли його лякають нестерпним характером нареченої Катаріни. Йому приспіла пора одружитися, і його майбутня дружина повинна бути молода, красива, багата – всім цим вимогам Катаріна відповідає, а решта залежить від чоловіка.

Нехай женихи молодшої сестри в жаху сахаються від старшої – у П. є власна методу приручення строптівіци. Він привселюдно

хвалить Катаріну за добросердя і лагідний характер. Зробивши пропозицію і отримавши згоду батька, навмисне спізнюється на весілля, чим доводить наречену до сліз, а потім палко захищає її від негідних слуг, кухарів та кравців, так що їй не вдається ні поспати, ні поїсти, ні приміряти нове плаття. Врешті-решт вона упокорюється з цією грою і починає піддакувати П. з будь-якого, навіть найбезглуздішої приводу.

Можливо, в “жіночої слабкості” Катаріна знайде більш сильна зброя для боротьби з невгамовним чоловіком – але зовні той здобув повну і рішучу перемогу. Ця обставина спонукала сучасника Шекспіра Джона

Флетчера створити комедію з полемічним назвою “Приборкання приборкувача”, де описана подальша доля П., який після смерті Катаріни потрапив під каблук другої дружини. Надзвичайно виграшну роль П. виконували на російській сцені такі актори, як А. П. Ленський і Н. Д. Мордвинов ; у фільмі Ф. Дзефіреллі -Р.

Бартон.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Петруччо – герой комедії У. Шекспіра “Приборкання норовливої”


гуси лебеді летять скорочено
Петруччо – герой комедії У. Шекспіра “Приборкання норовливої”