Перелік тем до творів, питання з відповідями до творчості Д. Дефо і Л. Стівенсона

До роману Д. Дефо “Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо” и роману Л. Стівенсона “Острів Скарбів”. З якої родини походив Робінзон Крузо? Про що благав батько Робінзона? Чому син не послухав його?

Батько дав Робінзону достатню освіту й призначив його вивчати право. Він знав, що син мріяв про мореплавство. Батько серйозно та переконливо розраджував Робінзона, вмовляючи його знайти собі більш безпечне ремесло. Батько обіцяв Робінзону всіляку допомогу, якщо той залишиться вдома і прислухається до його порад.

Незважаючи

на прохання батька і матері, Робінзон все ж відпливає до Лондона на кораблі приятеля, бо жага мандрів штовхала його до мореплавства.

“Робінзон Крузо” Д. Дефо як започаткування “робінзонад”.

Якби я опинився на безлюдному острові. Робінзон Крузо та його П’ятниця. Романтика подорожей . Образ Геркулеса у романі “П’ятнадцятирічний капітан”.

Дік Сенд – п’ятнадцятирічний капітан.

Як Робінзон опинився на безлюдному острові? Які речі забрав Робінзон із затонулого корабля? Із затонулого корабля Робінзон забрав і переправив на берег речі, які могли знадобитися на острові: їжу,

одяг, зброю, порох, бритви, ножиці, ножі, теслярські інструменти. Чому Робінзон, знайшовши гроші на кораблі, сказав: “О, непотрібний мотлох!” ? На острові, де не було людей, не було й умов для купівлі-продажу. Тому

Й гроші там були нічого не варті.

Якими необхідними умовами керувався Робінзон, вибираючи місце для житла на острові? По-перше, здорова місцевість і прісна вода, по-друге, захист від спеки, по-1 третє, безпека від хижаків – людей чи звірів. По-четверте, вигляд на море, щоб * не випустити нагоди визволитись, коли Бог пошле який-небудь корабель.

Як відбулася зустріч Робінзона з П’ятницею? Чому Робіпзон називає рік спілкування з П’ятницею найщасливішим? Чому Робіпзон спочатку виношував стільки планів помсти людожерам, а потім відмовився від них і обрав позицію невтручання? Робінзон замислився над тим, чи має він право бути суддею дикунів, убивати тих, хто йому особисто не заподіяв лиха.

А якщо він закривавить руки людською кров’ю, то чим він відрізнятиметься від дикунів? Крузо збагнув, що для канібалів людожерство – це не злочин. Вони не усвідомлюють, що це гріх, оскільки є варварами, дикунами, нецивілізованими людьми.

Яким чином Робінзону вдалося повернутися на батьківщину? Які рисі характеру Робінзона допомогли йому вижити в таких складних життєвих обставинах і не перетворитися на дикуна? Працелюбність, мужність, віра в свої сили, дбайливе ставлення до навколишньої природи, терпіння, віра в Бога.

До роману Л. Стівенсона “Острів Скарбів”. Що підштовхнуло Л. Стівенсона до написання роману “Острів Скарбів”? Сам письменник згадував, що одного разу він спостерігав, як його пасинок Ллойд Осборн щось малював і креслив. Стівенсон теж накреслив карту уявного острова.

Своїми контурами він нагадував товстого дракона. Кинувши погляд на карту, письменник ясно побачив, як серед вигаданих лісів заворушились герої його майбутньої книги. їхні засмаглі обличчя і блискуча зброя з’являлися в найнесподіваніших місцях. Вони снували туди і сюди і шукали скарби на кількох квадратних дюймах цупкого паперу.

Чому роман має таку назву? Ким був старий морський вовк, що оселився в трактирі “Адмірал Бенбоу” ? Що було в таємничій скрині? Яким чином сквайр Трелоні дібрав команду для “Іспаньоли” ? Ким насправді був корабельний кухар?

Джон Сільвер був старим піратом. Колись він плавав із капітаном піратів Ін-гледом. Потім був із відомим своїми скарбами капітаном Флінтом.

За словами Сільвера, сам Флінт боявся його і пишався ним.

Яку роль у подорожі по скарби відіграла бочка з яблуками? На палубі корабля стояла бочка з яблуками. Джим Хокінс заліз у неї, щоб дістати останнє яблуко.

1 випадково він став свідком розмови, з якої дізнався про підступні наміри Сільвера. Старий пірат зі своїми прибічниками хотіли спочатку знайти скарби Флінта, а потім позбутися господаря корабля і його друзів.

Як повівся капітан Смолетт, дізнавшись від Джима про підступні наміри Сільвера? Капітан сказав, що їм треба бути обережними і набратися терпіння, щоб дочекатися слушного моменту. Рано чи пізно їм доведеться стати до бою з шайкою.

А поки що господареві корабля, його слугам і друзям треба вдавати, ніби їм нічого не відомо про наміри Сільвера. А потім вони зненацька нападуть, коли розбійники найменше чекатимуть нападу.

Чому Лівсі, Трелоні та їхні товариші вирішили перебратися з корабля на острів? Чому Джим вирішив залишити укріплення? Джим, знайшовши човен Бена Ганна, вирішив під покровом нічної темряви підпливти до “Іспаньоли” і перерізати якірний канат, щоб течія викинула корабель на берег. Джим був переконаний, що розбійники збираються вийти в море.

Таким чином Джим хотів відібрати у них корабель.

Хто такий Бен Ганн? Як він опинився на острові? Бен Ганн був на кораблі Флінта, коли пірат зарив свій скарб на цьому острові.

А три роки тому Бен плив на іншому кораблі повз цей самий острів і розповів команді корабля про те, що тут заховано золото Флінта. Дванадцять днів шукали моряки скарб, але так нічого і не знайшли. Після цього члени команди повернулися на корабель, а Бена залишили самого на острові.

Чому лікар Лівсі віддав карту Сільверові? Лівсі дізнався від Бена, що той задовго до прибуття до острова “Іспаньоли” викопав і переніс у печеру золото Флінта. Після цього карта втратила свою цінність. Побачивши, що корабель зник, Лівсі віддав Сільверу карту, впустив його в укріплення і віддав усі припаси, що були там.

Це дало змогу Лівсі і його друзям, не наражаючись на небезпеку, перебратися у печеру Бена Ганна – якомога далі від малярійних боліт – і бути поруч зі скарбами, перехованими Беном. 12. Завдяки чому досягають своєї мети шукачі скарбів?

ПЛАНИ

Дік Сенд – п’ятнадцятирічний капітан. Дитинство Діка Сенда. Дік Сенд не знав своїх батьків.

Його ще немовлям підкинули під двері чужого будинку. З восьми років хлопчику довелось заробляти на шматок хліба. Його взяли юнгою на корабель.

Дік не лінувався, важко працював і вивчав морську науку.

Знайомство із хазяїном китобійної флотилії. Господар китобійної флотилії Джеймс Уелдон помітив кмітливого хлопчика, допоміг закінчити школу у Сан-Франциско, а потім узяв молодшим матросом на шхуну “Пілігрим”.

Характер Діка Сенда. Дік Сенд у свої п’ятнадцять років умів приймати виражені рішення і завжди все задумане доводив до кінця. Він сумлінно виконував свої обов’язки і завжди намагався виправдати довіру тих, чиї життя внаслідок збігу обставин залежали від його знань і вмінь.

Відповідальність Діка Сенда. На борту шхуни “Пілігрим”, яка залишилася без досвідчених моряків, знаходилися члени родини Джеймса Уелдона, якого Дік Сенд вважав своїм благодійником. А тому відповідальність хлопчика стала ще більшою.

Дорослі чоловіки – випадкові пасажири шхуни зовсім не знали морської справи, а тому в усьому покладалися на хлопчика, як на справжнього моряка.

Мужність молодого капітана. Дік Сенд не панікував у складних ситуаціях, а шукав виходу з них. Йому вистачило б розуму привести шхуну до берегів Південної Америки, аби не підступність пірата Негоро.

Дік мужньо сприймав удари долі. Потрапивши у засідку работоргівців, хлопець готовий прийняти катування і смерть і не зраджує своїх супутників. П’ятнадцятирічний Дік своєю мужністю, силою духу, рішучістю, розумом довів, що має право називатися справжнім чоловіком.

Перемога добра над злом у романі Л. Стівенсона “Острів Скарбів”. “Острів Скарбів” Л. Стівенсона – пригодницький роман. Сюжет роману наповнений великою кількістю пригод та незвичайних подій, у яких героям раз у раз загрожує загибель, але несподівано настає чудесне спасіння.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Перелік тем до творів, питання з відповідями до творчості Д. Дефо і Л. Стівенсона


шандровський соляний колодязь
Перелік тем до творів, питання з відповідями до творчості Д. Дефо і Л. Стівенсона