Переказ расказа Пересолив Чехова А. П

План переказу 1. Землемір Смирнов їде для межування у далеке село. 2. Смирнов, боячись розбійників і здоровенного візника, розповідає вигадані історії про свою сміливість. 3. Візник Клим, злякавшись, ховається в хащі.

4. Смирнов розуміє, що захопився хвалькуватими оповіданнями. Угодами йому вдається заспокоїти Клима, щоб продовжити шлях.

Переказ Землемір Смирнов приїхав на станцію Гнилушки. До села, у яку він був викликаний для межування, залишилося ще верст тридцять-сорок. На станції землемір звернувся до жандарма із проханням допомогти

знайти йому поштових коней для продовження шляху Станційний жандарм порадив Смирнову йти за станцію, де коштують іноді мужики, які возять пасажирів.

Після довгого обговорення йому вдалося домовитися зі здоровенним мужиком.

Смирнов сіл у старий віз. Кінь був молода, але худа, тому вона повільно рушила з місця. Візник пояснив, що кобилка молода, шустра, їй треба тільки розбігтися, і тоді її не зупиниш.

Коли віз виїхав зі станції, були сутінки. Спереду вже нічого не було видно.

Землемір раптом подумав, що на нього можуть напасти розбійники, ограбувати його. І візник викликав у нього тривогу, тому що виглядав

підозріло. Щоб якось заспокоїти себе, Смирнов запитав у візника, як його кличуть, так чи не пустують у цьому лісі розбійники?

Візник відповів, що кличуть його Климом, а місця тут досить спокійні. Але на цьому землемір не заспокоївся Він став розповідати Климові вигадану історію про те, як він один упорався з десятьома розбійниками. І зараз теж взяв із собою три револьвери. Зовсім уже стемніло.

Віз раптом заскрипів, заверещала, затремтіла, і знехотя повернула ліворуч. Землемір насторожився. Він побоювався, що цей мужик завезе його в ліс і ограбує. Сталон розповідати історію, як він із трьома розбійниками розправився Візник злякався, погнав коня ще швидше.

Смирнов просить попридержать коня, пояснюючи, що за ним ще чотири товариші повинні виїхати зі станції.

І велить візникові не оглядатися, нічого в ньому немає цікавого. Хіба що револьвери вкармане. И Смирнов став ритися в кишенях.

Отут Клим і зовсім злякався, вивалився з воза й рачки побіг до хащі. Переляканим голосом він став кричати: “Варту! Бери, окаянний, і кінь, і віз, тільки не губи ти моєї душі!.. ” Не очікуючи такого повороту подій, землемір зупинив коня, сів зручніше у возі й задумався, як бути? Їхати одному далі не можна, він не знав дороги.

І довелося йому тоді Клима кликати Години два він усе кричав у лісі, поки раптом не почув чийсь стогін. Клим злякано сказав, що боїться, раптом він його вб’є? Землемір почав заспокоювати візника, говорив, що він пожартував щодо револьверів.

Клим сіл у віз і вони відправилися далі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Переказ расказа Пересолив Чехова А. П


диалог культура общения
Переказ расказа Пересолив Чехова А. П