Охарактеризуйте Середньовіччя як історичну і культурну добу

Середньовіччя – період в історії Європи від падіння Римської імперії до епохи Відродження . Культура середніх віків характеризується такими основними рисами:

– панівна роль релігії та церкви в суспільстві. Людина розглядається як гріховна істота, яка потребує, насамперед, порятунку душі, очищення перед Богом. Роль мистецтва часто розглядається тільки як спосіб прославити Бога.

Церкви ж приписується роль єдиного посередника між людьми та Богом.

– духовне, божественне протиставляється тілесному, “низькому”, тлінному.

Антична культура не знала цього розколу. Середньовічна ж культура обирає духовне.

– втрачено багато досягнень античності. Проте зародилися та розвинулися національні культури народів Європи, що базувалися на фольклорі.

У феодальному середовищі виникає лицарська культура. Лицарський кодекс відображений у жанрах літератури, які виникають у середні віки. Ці жанри створюють культ Прекрасної Дами, високих почуттів, благородства, військової доблесті. Це лицарські або ж “куртуазні” романи, лірична поезія трубадурів., яка виконувалася співцями народною мовою.

Найпопулярніші сюжети – про короля Артура

та лицарів “Круглого столу”, лицаря Ланселота, Трістана та Ізольду.

Вперше виникає вища освіта – перші європейські университети.

Великим досягненням середньовіччя стала також готична архітектура . Головна особливість готичної архітектури – спрямованість будівлі угору, до небес, легкість, “відірваність” від землі.

В рамках розвитку національних культур були складені безцінні зразки героїчного епосу європейських народів: “Пісня про Нібелунгів”, “Пісня про Роланда”, “Слово о полку Ігоревім”, “Пісня про мого Сіда”.

Видатні представники: у архітектурі та живопису – Мікеланджело Буонаротті, Ієронім Босх, Лоренцо Берніні, Леонардо да Вінчі, Андрій Рубльов та інші. В літературі – Джефрі Чосер, Фома Аквінський , Джованні Бокаччо, Данте Аліг’єрі та інші.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Охарактеризуйте Середньовіччя як історичну і культурну добу


добре ім'я найкраще багатство
Охарактеризуйте Середньовіччя як історичну і культурну добу