Ой на горі та женці жнуть Скорочено

Ой на горі та женці жнуть, А попід горою, Попід зеленою, Козаки йдуть. Гей, долиною, Гей, широкою, Козаки йдуть. А попереду Дорошенко Веде своє військо.

Веде запорізьке Хорошенько! Посередині пан хорунжий1. Під ним кониченько, Під ним вороненький Сильне-дужий! А позаду Сагайдачний, Що проміняв жінку На тютюн та люльку.

Необачний! “Гей, вернися, Сагайдачний, Візьми свою жінку. Оддай мою люльку, Необачний!” “Мені з жінкою не возиться; А тютюн та люлька Козаку в дорозі Знадобиться!”

Гей, хто в лісі, озовися! Та викрешем огню. Та потягнем

люльки, Не журися! Гей, долиною. Гей, широкою, Не журися!

1 Хорунжий – представник генеральної старшини Запорозького війська, охоронець великого полкового і малого прапора.

Коментар І донині дуже популярною є народна козацька пісня “Ой на горі та женці жнуть”, у якій оспівується слава й гордість України – Запорозьке військо на чолі зі своїми отаманами. Козаки не дбали про власне збагачення, для них єдина цінність – добрий кінь, гарна зброя та тютюн і люлька. Традиційно на Січ не допускалися жінки, тому Сагайдачний ніби так недбало говорить про жінку. Насправді ж саме задля жінок і дітей, задля спокою рідної землі козаки майже все свідоме життя перебували в тяжких походах, у боях, віддавали за це життя. Пісня бадьора, сповнена оптимізму й тонкого гумору, самоіронії.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Ой на горі та женці жнуть Скорочено


ігор січовик неслухняний язичок
Ой на горі та женці жнуть Скорочено