Образи й символи в ліричній поезії Пушкіна

У вірші “Пророк” Пушкін в образі пророка мав на увазі поета.

Картина, зображена Пушкіним, у декількох дрібних деталях сходить до VІ глави Книги Исаии в біблії . Вірш спочатку являв собою частина циклу із чотирьох віршів, під заголовком “Пророк”, протиурядового, патріотичного змісту, присвячених подіям 14 грудня. М. П. Погодин пояснював П. А. В’яземському в листі від 29 березня 1837 р. що “Пророк” Пушкін він написав ехавши в Москву в 1826 р. Повинні бути чотири вірші, перший тільки надруковане “

За рік до своєї смерті, як би

підбиваючи підсумок своєї поетичної дея тельности, Пушкін написав вірш “Я пам’ятник спорудив собі неру котворний…”. Уже в першій строфі Пушкін підкреслює народності своєї творчості. А також стає видно, що в Пушкіна, під кінець життя сильно розвивається самолюбство, зважаючи на все изза зайво захопленої думки навколишніх.

Далі Пушкін говорить про своє історичне безсмертя й пророчо пророкує майбутню широку популярність своєї поезії серед всіх народів Росії. В ІV строфі втримується основна думка всього вірша оцінка Пушкіним ідейного змісту своєї творчості. Пушкіна затверджує, що право на визнання й любов

народу він заслужив, вопервих, високою людяністю своєї творчості ; вовторих, своєю боротьбою за волю ; втретьих, захистом декабристів .

У ліричній поезії Пушкіна з особливою повнотою і яскравістю відбилася світла особистість поета. “Жвавість, палкість, вразливість, здатність захоплюватися й захоплювати, гаряче серце, що жадає любові, що жадає дружби, здатне привязиваться до людини всіма силами душі, гаряча темперамент, що влекет до життя, до суспільства, до задоволень і тривог, моральне здоров’я… ці риси в особі Пушкіна ясні для всякого, хто читав його добутку, хто має хоча найменше поняття про його життя”, писав про Пушкіна Чернишевський. Лірика Пушкіна з надзвичайною широтою й правдивістю освітила всі сторони і явища сучасної йому дійсності. Але, будучи живим відгуком поета на сучасну йому життя, лірика Пушкіна в той же час переростає його час і не втрачає свого значення й у наші дні.

Ми цінуємо в Пушкіна повноту сприйняття й відчуття життя, життєрадісність, волелюбність, високу гуманність, заклик до служіння батьківщині.

Але особисто я вважаю, що не можна обожнювати людини й нав’язувати свою думку іншим людям! Яка би велика й знаменитим ця людина не була.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Образи й символи в ліричній поезії Пушкіна


на лісовій галявині олесь донченко
Образи й символи в ліричній поезії Пушкіна