Образ Михайлика за повістю “Щедрий вечір”

Михайло Стельмах – самобутній талант. Його творчість відзначається вмінням тонко проникати в психологію людини. Це зумовлено ще й тим, що М. Стельмах був учителем-словесником, тому з такою правдивістю змальовані в його творах діти.

Михайлик – головний герой повісті М. Стельмаха “Щедрий вечір”. Він росте в сім’ї Панаса Дем’яновича гарною, чемною, доброю дитин0ю. Хлопчик бачить світ крізь призму казок, які розповідала йому бабуся. Він любить природу в усьому її розмаїтті: зорі у високому небі, любить перепілку в житі й стук дятла,

запах жита. Дуже радіє хлопчик приходу весни, літа, бо допомагатиме батькам, пастиме Обмінну на паші в лісі.

А жати жито справжнім серпом! По-дорослому! Автор передає почуття хлопчика при посвяченні батьками в женці як вікову хліборобську традицію.

Михайлик старанно працює, не відчуваючи втоми, до найурочистішої хвилини, до першого снопа, який на свят-вечорі стоятиме на найпочеснішому місці в хаті – на покуті. Хлопчик дуже любив тварин. Його друзями були й качка крива, і пес Рябко, і стара кобила Обмінна. Якось батько хотів продати Обмінну, то у хлопчини на душі “так стало важко, що й не кажіть”.

Тому

й на ярмарку таку характеристику покупцеві дав, що той аж здивувався. Але все-таки прийшлося продати тварину.

Найкращим другом Михайлика була Люба. Хлопчик уміє товаришувати, ніколи не дозволить собі скривдити дівчину. Вони разом і в лісі, й на ковзанці. Дуже полюбляв хлопчик читати книжки, які купляв у хитрого Юхима.

А коли записали у справжню бібліотеку, то це для Михайлика стало найурочистішою подією. Автор змалював у творі народний обряд – свят-вечір.

Хлопчина всотує отіпримовляння батька на “хліб новий, на рій золотий, на щастя у дворі, на рогову й дрібну худобу в оборі” й вірить, що “настане той час, коли господар на току буде зорі віяти, господиня в хаті золото трясти, а сиві срібнорогі воли потягнуть за собою срібні плуги”.

Михайло Стельмах легко входить у світ дитячих мрій, фантазій. Це робить його твори цікавими й виховуючими. Бо в кожному Михайликовому вчинку відкриття чогось нового, захоплюючого.

Все це свідчення непересічного таланту М. Стельмаха – неперевершеного знавця дитячих душ.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)



Образ Михайлика за повістю “Щедрий вечір”


дорогою ціною план характеристики соломії
Образ Михайлика за повістю “Щедрий вечір”