Образ кошового отамана Сірка в романі “Фірман султана” – ІІ варіант ВОЛОДИМИР МАЛИК

8 клас

II варіант

Кошовий отаман Іван Сірко – герой багатьох народних дум, переказів, історичних пісень. З іменем Сірка пов’язане написання запорожцями знаменитого листа турецькому султану, увічнене на полотні Рєпіним. Саме ця картина видатного художника надихнула Володимира Малика на створення роману, героями якого стали мужні захисники України – запорозькі козаки.

В. Малик симпатизує козакам, він зображує їх глузливими й дотепними, вірними й мужніми. Вони сміливо йдуть у бій, щоб захистити рідний край. Серед запорожців

яскраво виділяється постать їхнього кошового – Івана Сірка. У козаків отаман викликає повагу, своїм прикладом він надихає їх на героїзм в ім’я Батьківщини. “Честь і слава нашому батькові кошовому!” – вітають запорозькі лицарі Сірка. “Урус-шайтан!” – у безсилій люті стогнуть вороги. Вони бояться кошового, бо своїми славними подвигами він давно довів, що готовий битися з ними до останньої краплі крові.

Сірко – справедливий воїн. Він не простить зрадника, але й беззбройного ніколи рубати не стане. Отаман поважає козацьке товариство. “Честь і слава на віки вічні вам, лицарі непоборні!” –

звертається він до козаків після героїчної перемоги над ворогом.

Навіть після смерті Іван Сірко продовжує жити в народних легендах. Люди наділяли улюбленого героя чарівними рисами: перетворившись на хорта, кошовий міг приспати ціле вороже військо і звільнити полонених українців.

Герої історичних романів Малика продовжують жити в нашій пам’яті. Вони дивляться на нас із глибин минулого – загартовані в боях воїни на чолі зі своїм кошовим отаманом Іваном Дмитровичем Сірком.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Образ кошового отамана Сірка в романі “Фірман султана” – ІІ варіант ВОЛОДИМИР МАЛИК


ідея твору листівки з видами міст
Образ кошового отамана Сірка в романі “Фірман султана” – ІІ варіант ВОЛОДИМИР МАЛИК