Образ Івана Сірка в моєму уявленні – ІІІ варіант

ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Народні казки

III варіант

Іван Сірко був кошовим отаманом. Він все своє життя присвятив боротьбі за волю неньки України і її народу. Сірко побив турків і татар у 55 битвах і так знесилив кримських татар, що вони вже потім не мали сили нападати на Україну. ” Для ворогів він страшний і сердитий, а, напроти, для християн був дуже добрий і милостивий”, – така про нього слава йшла серед народу. Про цю видатну історичну постать було складено багато дум, пісень, легенд. З думи “Вдова Сірка Івана” ми дізнаємось

про те, що у нього була жінка та двоє синів – Петро і Роман. Що він не був вдома сім років. Мабуть, тут йдеться про визвольну війну 1648- 1654 pp. В усній народній творчості український народ наділяв героїв-козаків фантастичними здібностями. Так, у легенді “Як Сірко переміг татар” герой перекидається на хорта, щоб звільнити “православних християн” з полону. Народ говорить, що в його могилі поховано лише одну руку, а він сам ходить по світу і допомагає українським військам побивати ворогів.

Образ Івана Сірка в народній творчості є узагальненим. Він уособлює в собі найкращі риси, притаманні козакам-визволителям, козакам-захисникам. Коли я читаю ці твори, в моїй уяві постає кремезний чоловік, засмаглий, з козацькими вусами та “оселедцем”, з шаблею на боці. Він їде на великому коні безкраїм степом, вдивляється в далечінь, а під ногами хвилями стелиться ковил.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)


Образ Івана Сірка в моєму уявленні – ІІІ варіант


ігор січовик неслухняний язичок
Образ Івана Сірка в моєму уявленні – ІІІ варіант