НОВІТНЯ УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

РОЗВИТОК української літератури XX століття – явище досить складне й суперечливе. До якого б періоду ми не звернулися – чи то етапу розстріляного Відродження, чи то часів “відлиги” і притаманних їй оновлення та пожвавлення творчих шукань,- завважуємо потужний вплив на її поступ соціальних зрушень і катаклізмів, на які так багата наша історія.

Сталінсько-брежнєвська ідеологія втручалася не лише в літературний процес, коригуючи його згідно з класицистично-непорушними приписами методу соціалістичного реалізму. Розчерком пера вирішувалися долі талановитих митців – цвіту й сумління народу. Скорбний мартиролог українських письменників – безневинних жертв сталінського терору налічує десятки постатей, що засвідчує перший ( лише перший!) випуск збірника “…З порога смерті”… (К.. 1991). Чи є ще в якійсь літературі такий вражаючий своєю трагічною фатальністю документ?!

Частина українських письменників емігрувала за кордон, де продовжувала творити, вбираючи в себе кращі здобутки західного мистецтва і не забуваючи про рідний грунт. Через десятиліття їх мистецька спадщина активно включається в сучасний літературний процес. А для літературознавців настав час для об’єктивного осмислення єдиного материка української літератури, закономірностей її розвитку, їі художніх вершин серед непересічних здобутків світової мистецької спадщини.
НОВІТНЯ УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА


сочинение про белку
НОВІТНЯ УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА