Новий Завіт

Новий Завіт

Новий Завіт складається з Євангелій, написаних святими апостолами, і розповідає про народження, життя і мученицьку смерть Ісуса Христа, основоположника християнства.

У Новому Завіті вміщена Нагірна проповідь Ісуса Христа – один із шедеврів християнської літератури. У ній викладені моральні сентенції, що є основоположними для християнства: люби ворогів своїх, якщо вдарили по одній щоці – підстав другу, не суди ближнього свого та інші.

Мова проповіді багата на поетичну лексику і синтаксис: у тексті часто вживаються анафори (“блаженні”, “горе вам”), алегорії (“скарбниця серця”), синоніми (“радійте, веселіться”), антитези (“потішатися – сумувати”, “любити – ненавидіти”), мова твору відзначається афористичністю (“якою мірою міряєте, такою відміряють вам”, “кожне дерево з плоду пізнається”).

Нагірна проповідь вважається зразком проповідницьких творів у християнській літературі.

Велике значення у Новому Завіті відведено притчам – повчальним алегоричним оповіданням про людське життя з яскраво висловленою мораллю. Фабула у притчі наявна, але вона цілком підкорена моралізуючій частині твору і часто служить розгорнутою алегорією. Жанр притчі відіграє особливу роль у проповідницькій діяльності Ісуса Христа: притчі слугували своєрідними повчальними ілюстраціями, які були доступні і зрозумілі для народу. Найулюбленішими в народі були притчі про блудного сина, про терен, бідного Лазаря, про сіяча. ?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...


Новий Завіт
андрій чайковський за сестрою скорочено