Неповторний світ юності (за повістю В. Дрозда “Ирій”)
Можна відцуратися села,
Відцуратися селянського хліба.
Тільки самого себе не можна відцуратись.
В. Дрозд
В. Дрозд – багатогранний прозаїк сьогодення. Він, на думку літературних критиків, “постійно змінний, увесь у пошуках нових злободенних тем і проблем”. Його завжди хвилює думка читачів про написані ним твори. А написав він багато: це і збірки оповідань, повісті, романи. У центрі уваги письменника – людина і світ, зміни у життя та їх вплив на формування світогляду молоді та інші проблеми.
Головний герой повісті “Ирій”
Країна
Та в житті немає нічого постійного. Усе змінюється, набирає нових форм. Під впливом обставин, оточення відбуваються зміни й у світогляді. Михайло почав відчувати, що він розіп’ятий між містом і селом: коли мешкав у селі, думав про місто, а в місті думає про село. “Пакуль, – говорить автор, – це його Ирій, доти, до кінця днів своїх повертатимешся, а повернувшись – знову рватимешся у широкі світи”. І це характерно для юності, для сучасного покоління. Така філософія життя!
Людиною керують моральні цінності, яких вона набуває у процесі діяльності. Вони не підлягають адміністративному поділу. Вони акумулюються там, де душа працює. А душа може працювати і в сільській хаті під солом’яним дахом, і у висотному будинку. Це залежить від кожного з не. Від людської особистості, від духовної наповненості її. Переконаний, що основу духовності “закладають” батьки, хоча не відкидаю генетику.
Неповторний світ юності (за повістю В. Дрозда “Ирій”)
міфи про аргонавтів
Неповторний світ юності (за повістю В. Дрозда “Ирій”)