Натюрморт (твір-опис)

8 КЛАС

ТВОРИ НА НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ

Натюрморт (твір-опис)

У перекладі з французької мови слово “натюрморт” означає “мертва природа”. Натюрморт – це зображення речей, що оточують людину. Ці речі можуть розказати про її життя, смаки, звички. Різні комбінації з тканин, посуду, квітів, фруктів і овочів, дарунків моря і дичини свідчать про багатство світу, створюють різні настрої.

Художники різних епох і народів створювали натюрморти в живописі, графіці, скульптурі, чеканці. У таких зображеннях перед нами постає яскравий

світ, який складається з простих, звичайних речей. То чи можна назвати цей світ “мертвою природою”?

Погляньмо на натюрморти молодої української художниці Тетяни Ягодкіної. На картині “Весна. Бузок” зображено два великі букети білого, фіолетового, темно-червоного бузку, з-під якого видніються тільки краєчки простих глиняних вазонів. Буяння фарб заповнює увесь простір малюнка, але глядач розрізняє кожну гілочку, кожну квіточку яскравих суцвіть.

Натюрморт “Кольори осені” виконаний у пастельних тонах. На вкритому світлою скатертиною столі стоїть три вази з білими і рожевими хризантемами, тарілка

із соковитими грушами. Декілька зелених яблук підкреслюють красу осіннього букета.

А ось натюрморт “Літо” відомого українського художника Леоніда Шелудька. На столі на тлі легкої гардини стоїть скляна ваза, наповнена червоною смородиною, далі високий глиняний глечик з темними вишнями. Кожна ягідка смородини і вишні ніби світиться зсередини. Вони такі реальні, солодкі, соковиті, що відчуваєш їх смак на язиці. Завершує композицію проста скляна ваза з великими білими ромашками.

Мені подобається, що більшість наших знаних, талановитих художників, створюючи натюрморти, малюють овочі, фрукти, квіти, простий посуд і майже зовсім не використовують зображення мертвих тварин, птахів чи риби. Українські митні своїми творами показують красу рідної землі, підкреслюють родючість її садів, створюють позитивний настрій, почуття любові до всього, що нас оточує. То чи можна про такі натюрморти сказати, що це “мертва природа”?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Натюрморт (твір-опис)


поліфонія у романі злочин і кара
Натюрморт (твір-опис)