“Народні оповідання” Марка Вовчка

Глибокої чарівності, не підвладної часу краси і сили сповнена творчість Марка Вовчка, зокрема її одинадцять оповідань під назвою “Народні оповідання”.

Хвилюючі, правдиві історії з народного життя просто і задушевно розповідають самі їх учасники або свідки подій. І це не безсторонні спостерігачі тих життєвих картин. Вони дають народну оцінку всім подіям і вчинкам героїв, поділяють простодушні вірування н турботи народу, співчувають його горю і радості.

З народних пісень і казок прийшли до нас мотиви сестринської любові, відданості

і ніжності. Скривджена невісткою, змушена працювати на чужих людей і жити в чужій хаті, безіменна героїня оповідання “Сестра” не біль і образи збирає в душі, а живе любов’ю до племінників, брата. “Братик рідний”, “кохані діточки”… Це для них її праця, добро, нажите нею.

Але не тільки безкінечно доброю, лагідною і мудрою була сестра. Вона людина з почуттям власної гідності і навіть в тяжкі хвилини свого життя не згинається.

В оповіданнях “Козачка”, “Одарка” зображено фізичні й моральні нелюдські страждання селян, викрито сваволю і паразитизм поміщиків- кріпосників.

В оповіданні

“Горпина”, справжньому шедеврі української літератури, письменниця з вражаючою художньою силою змальовує невимовні муки жінки-кріпачки, яку жорстокий поміщик і ного псарі позбавили найвищого права – права на материнське щастя. Палке прагнення селянства вирватись на волю відобразила письменниця в оповіданнях “Викуп”, “Отець Андрій”.

Іншу групу оповідань Марка Вовчка присвячено зображенню родиного побуту, темам кохання, розлуки, нещасливого шлюбу, взаєминам батьків з дітьми, чоловіків з дружинами, невісток із свекрухами.

Ці твори романтично забарвлені, в них звучать мотиви народних пісень, далекі відголоски стародавніх переказів, легенд.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)“Народні оповідання” Марка Вовчка


аналіз вірша по стіні збігали стрілки
“Народні оповідання” Марка Вовчка