Народна казка. “Вишивальниця птахів” (грецька казка)

ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 2-4 класи

4 КЛАС

СТЕЖИНКАМИ КРАЇНИ КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ

Урок 6

Тема. Народна казка. “Вишивальниця птахів” (грецька казка)

Мета: ознайомити учнів із грецькою казкою; розвивати вміння самостійно визначати головних і другорядних персонажів твору, встановлювати тип персонажа (позитивний, негативний), пояснювати й обгрунтовувати вчинки героїв та їх мотиви, висловлювати до них своє та авторське ставлення; виховувати інтерес до читання.

Обладнання: мапа світу; підручник; робочий зошит.

ХІД УРОКУ

I.

Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

– Поясніть зміст прислів’їв та приказок.

– Вік живи, вік учись.

– За двома зайцями.

– Сім п’ятниць на тиждень.

– Йому слово, а він – сто.

– Друга пізнають у біді.

– За добро і тобі добром віддячать.

– Риба шукає глибини, а людина – доброти. (Литовське прислів’я)

– Добре діло без віддяки не залишиться. (Французьке прислів’я)

– Добро завжди вчасне. (Ірландське прислів’я)

III. Повідомлення теми й завдань уроку

– Розмаїття казок народів нашої планети – це свідчення невмирущої

мудрості й краси людства. Мандрують казки не однією країною, мандрують вони усім світом і переконують, що людей світу єднають одні й ті самі моральні цінності. Чи ж не тому в казках народів світу так багато подібного, хоча водночас чимало й своєрідного?

IV. Робота над новим матеріалом

1. Первинне ознайомлення зі змістом казки

2. Обговорення прочитаного

– Назвіть головного героя казки.

– Яким ви його уявляєте?

– За що люди полюбили Моналіса?

– Що залишилося Моналісу у спадок від батьків?

– Прочитайте у тексті рядки, де йдеться про те, як Моналіс урятував вовчицю.

– Про що свідчить його вчинок?

– Як скрипаль потрапив у чудовий палац і познайомився з прекрасною принцесою?

– Чому вовк привів туди Моналіса?

– Чому принцеса відразу погодилася одружитися з Моналісом?

– Прочитайте уривок казки про те, чому юнак забув про свою скрипку.

– Чим вразила Моналіса нещасна полонянка вежі? Що розповіла про неї принцеса? Чи було це правдою?

– Яку роботу виконувала бідна дівчина у вежі? Прочитайте про це.

– Коли, за словами принцеси, вона позбавиться чар?

– Яких птахів вишила вишивальниця?

– Чим був вражений Моналіс, слухаючи розповідь полонянки?

– Як хлопцеві пощастило повернути птахів на вишиванку? Чи тільки за допомогою музики?

– Якою була правда про вишивальницю і принцесу? Яке чарівне перетворення відбулося у казці?

– Визначте тип персонажів: позитивний; негативний.

– Яку характеристику дала Моналісу дівчина-вишивальниця?

3. Складання схеми-характеристики героїв

– Доберіть правильні характеристики певному літературному героєві (Моналісу або принцесі).

4. Поміркуйте!

– Поміркуйте, у чому сила музики.

– Яке значення має музика у вашому житті?

– Доведіть, що найкращі – ті люди, у яких добра душа.

– Розкажіть, чи знаєте ви таких людей?

5. Робота в зошиті

– Яке з прислів’їв, згаданих на початку уроку, найбільш відповідає змісту казки?

V. Підсумок уроку

– Чого навчає ця казка?

– Які інші твори, відомі вам, також навчають добра?




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Народна казка. “Вишивальниця птахів” (грецька казка)


фольклорні балади
Народна казка. “Вишивальниця птахів” (грецька казка)