Написати творчий переказ з елементами роздуму

Одна з газет розповідала про якогось Мазура, який убив з рушниці трьох лелек. Навіщо вбив? А невідомо ні нам, ні, мабуть, йому самому. Нудно стало, взяв рушницю і стрелив.

Тричі. У птахів, які споконвіку вважалися в українських селах недоторканними, священними. Я був ще зовсім малий, а вже знав – лелек зобижати не можна… Існували народні табу, переступати які було годі.

Той, хто переступав їх, опинявся у конфлікті з народною мораллю…

Хочу зрозуміти, як мислить і чи взагалі мислить подібна до отого Мазура людина – людина з дуже

маленької літери. Ось вона підняла рушницю, націлилася. Чи подумала при цьому – у що стріляє і навіщо? Якщо прокурор порушить судову справу і засідатиме суд, притягнутий до відповідальності, я певен цього, скаже по-дитячому безпорадно: “Я більше не буду…> Можливо, додасть: “А я не подумав…” ГГозіримо: не подумав.

Але хіба від цього легше нам, якщо знаємо: людина може підняти рушницю, не подумавши? І ще гірше, якщо подумав, перш ніж стрелити. Стріляв він не просто в лелеку, стріляв у нашу з вами душу,

Ще на початку шістдесятих років я писав про загрозу егоїзму, егоцентризму. На жаль, я, мабуть, мав рацію. До

останнього часу егоїст почувався досить непогано в нашому суспільному кліматі.

Переконливі себелюбці, вони плодились, як гриби після дощу. Жили за принципами: добре лише те, що для мене добре. Або: роблю лише те, що хочу. І жодної думки про інтереси суспільства. І жодної думки про завтрашній день: доки живу, оце й моє, а що буде потім, мене не хвилює…

В одному з фантастичних оповідань розповідається про людину, яка випадково вбила метелика і викликала цим через багато тисячоліть великі суспільні катаклізми. Це оповідання і подібні йому застерігають людство: навіть найменші прояви егоїзму, безвідповідальності непередбачені за наслідками в часі й просторі. Г хто зна, можливо, стріляли на Дніпропетровщині не просто в птахів, ЯКИХ, на жаль, навіть закон як слід не охороняє… Що вже казати за безвідповідальних людей, палець яких – ял гашетці не старої рушниці, а ракети?

Яка вона загрозлива сьогодні?!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Написати творчий переказ з елементами роздуму


дума про братів неазовських
Написати творчий переказ з елементами роздуму