Мудрість та любов жіночого серця (образи Ровени та Ребекки)

7 клас

ГЕРОЇЧНЕ МИНУЛЕ В ЛІТЕРАТУРІ

В. СКОТТ

Мудрість та любов жіночого серця (образи Ровени та Ребекки)

Якими б сильними й мужніми не були чоловіки, та, мабуть, нічого б вони не були варті без жінок. Адже жінка не просто дає їм життя. Вона надихає їх на подвиги, чекає із походів, омиває рани, вміє розрадити у скрутну хвилину, дає розумні поради. В усі віки жінок оспівували, їм поклонялися, їх просто кохали. Мабуть, немає жодного літературного твору, в якому були б відсутні жіночі образи.

Звичайно, є вони й у романі В. Скотта “Айвенго”.

Це – Ровена і Ребекка. Великий шотландець створив їх надзвичайно привабливими. Відомо, що О. С. Пушкін, прочитавши роман “Айвенго”, в одному з листів так писав про цих героїнь: “…У душі Ровени горить чистий вогонь святості й шляхетності. А Ребекку відзначає палка віра й високе почуття власної гідності”.

Дійсно, героїні дуже різні. Як відомо з тексту роману, Ровена була онукою саксонського короля Альфреда Великого, і їй належали великі багатства і землеволодіння. Виховувалася вона в родині Седріка Ротервудського, де до неї ставилися як до рідної доньки. Леді Ровена гарна, знає собі ціну, але не

пихата, має почуття власної гідності, вона добра, розумна, вміє поводитися в товаристві. Седрік хотів видати її заміж за Ательстана з метою відродження саксонської династії на англійському троні. Вона дуже цього не хотіла, але не могла опиратися волі опікуна. Її серце належало Айвенго, синові Седріка. І хоча їй довелося декілька років не бачитися з коханим, вона зберегла йому вірність. Дівчину підступно викрадав Морі де Брасі, щоб заволодіти її багатством. Ровена залишалася нескореною, і єдине, про що вона просила барона, так це врятувати Айвенго.

У Ребекки життя було набагато складнішим, адже вона була іудейкою, тому й зазнавала переслідувань. Та незважаючи на це, вони з батьком не побоялися взяти до себе пораненого Айвенго й лікувати його.

“З раннього дитинства їй були притаманні тверда воля і гострий розум”. Батько завжди оточував її розкошами, але вона трималася з “гордовитою скромністю, ніби підкоряючись несприятливим обставинам, в які поставила її приналежність до зневажуваного племені, але вона усвідомлювала себе гідною кращого становища”. Ребекка покохала Айвенго. Та разом з тим дівчина розуміла, що вони ніколи не будуть разом. Адже вони люди різної віри, різних світів. Для Ребекки головне те, що вона кохала. Заради цього вона здатна все зробити для свого коханого. Ребекка вражає своєю жертовністю заради коханої людини.

Слід зазначити, що і Ровена, і Ребекка поводять себе достойно, з повагою одна до одної. Реббека здійснила благородний вчинок, який не може не подивувати. Вона віддала усі свої коштовності Ровені й від усієї душі побажала їй щастя.

Незважаючи на. те що Ровена і Реббека досить різні, спільним у них є те, що розум і душа обох героїнь – у їхніх серцях. Вони чисті і чесні, порядні і благородні, здатні вірно і віддано кохати. Саме тому вони й приваблюють мільйони читачів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Мудрість та любов жіночого серця (образи Ровени та Ребекки)


горіхові принцеси читати
Мудрість та любов жіночого серця (образи Ровени та Ребекки)