Мрії та світ реальності у вірші Блока “Незнайомка”

Одним із найвідоміших віршів великого російського поета-символіста О. Блока поезія “Незнайомка”. У цьому напрочуд мелодійному вірші поет змальовує переплетіння світу грубої реальності та світу чарівної мрії. Світ реальності з перших же рядків постає в описі дикого ресторанного чаду: По вечерам над ресторанами Горячий воздух дик та глух, И править окриками пяными Весенний животворный дух.

У действительности неуютно и скучно: Вдали над пылью переулочной, Над скукой загородных дач, Чуть золотистый крендель булочной…

Стосунки

між чоловіками й жінками такі ж сірі, як і буденність: І навіть небесне світило кривляється у пишному небі: А в небе, ко всему приученный, Бессмысленно кривитея диск. 1 ось на цьому тлі банальної реальності з’являється постать таємничої Незнаомки: Девичий стан, шелками схваченный, В туманном движетея окне.

Здається, її не зачіпає вульгарність оточення; И медленно, пройдя меж пьяными, Всегда без спутников, одна, Дыша духами и туманами, Она садитея у окна. Вона земна, реальна, але зовсім не така, як усі поруч: И веют древними поверьямн Ее упругие шелка, И шляла с граурными перьямн, И в кольцах узкая рука.

Зачарований

близькістю мрії, втіленій в реальній, але такій відмінній від альності жінці, ліричний герой поринає в інший світ:

И странной близостью закованный, Смотрю на темную вуаль, И вижу берег очарованими И очарованную даль. Примітивна, груба реальність відсувається на другий план, стає примарно. У душі героя прокидаються світлі почуття: Глухне тайны мне поручены, Мне чье-то солнце вручено, И все души моей излучины Пронзило терпкое вино.

І хоча реальний світ знову вривається у свідомість героя, все ж таки зустріч з мрією відбулася, вона сколихнула те краще, що є в героєві:

В моей душе лежит сокровище, И ключ поручен только мне!

То ж чи зможе назавжди світ мрії заступити грубу буденність, залежить від кожної людини.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Мрії та світ реальності у вірші Блока “Незнайомка”


г.гейне дж.байрон
Мрії та світ реальності у вірші Блока “Незнайомка”