Мої роздуми щодо назви п’єси О. Коломійця “Дикий Ангел”) (IІ варіант)

Ще не почавши читати п’єсу Олексія Коломійця “Дикий Ангел”, я була заінтригована її назвою. Адже як може ангел – посланець Бога – бути диким? І тільки дочитавши твір до кінця, я зрозуміла таємницю назви п’єси.
Ангел у драмі Коломійця – це прізвище головного героя – Платона Микитовича – батька чотирьох дітей, чесної, справедливої людини, для якої життєвим кредо була правда, а мірилом людей – праця.
Платон Микитович – скромна людина, яка тверезо дивиться на життя. Його трудова біографія розпочалася з двох років,

коли “штанці сам одягнув, потім іграшки собі майстрував, потім по господарству, потім школа, потім завод…”. Чесна праця біля верстата – це, на його думку, і є його громадська робота. Своїх вчинків на війні він не пригадує, бо саме перебування на фронті – уже подвиг. Він – людина з державним мисленням, мудра, бо живе згідно з народно-звичаєвим правом і загальнолюдськими цінностями.
Але ж чому він “дикий”? “Диким” він буває інколи в родині, адже життя його сім’ї суворо ним регламентоване: що, як, коли й кому робити. Він розраховує сімейний бюджет до копійки. Платон Микитович відбирає гроші
у своїх дорослих дітей, картає їх, що не можуть заробити більше. Він дико вчиняв, коли вигнав свого сина Павла з дому за те, що той, не порадившись з батьком, одружився, за те, що не подумав, як він, студент, який немає твердого грунту під ногами, буде матеріально забезпечувати свою родину. Він відправляє сина на “свої хліба”, бо вважає, що люди повинні відповідати за свої вчинки. І хоча Ангелу це рішення завдає страждань, бо він любить своїх дітей, він не передумав. “Дико” поводить себе герой, коли своїй єдиній дочці не дає грошей на нове плаття, а про курси іноземних мов говорить, що якщо Таня хоче на них вчитися, – повинна на них заробити додатково. Але незважаючи на суворість батька, діти люблять його і поважають, а з часом переконуються у його правоті.
“Диким” є Ангел для заздрісних сусідів, для людей типу Крячка, який у своєму житті нічого не досяг, не придбав і навіть не зміг виховати сина. Він живе одним днем. Його сліпив добробут у родині Ангелів. Не розуміючи свого сусіда, Крячко вважав його диким, він завжди викривав Платона Микитовича за його “зажерливість”, вважав себе вищим, бо ним не “керує копійка”. А не керує тому, що її в Крячка немає.
“Диким” виглядає Ангел в очах пересічних людей, “диким”, бо був не схожий на більшість людей у той час, коли всі мали бути однаковими й рівними.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Мої роздуми щодо назви п’єси О. Коломійця “Дикий Ангел”) (IІ варіант)


планета наш дом сочинение
Мої роздуми щодо назви п’єси О. Коломійця “Дикий Ангел”) (IІ варіант)