Моє знайомство з життям і творчістю великих людей

улюблені рядки кожного українця. Поки я був ще ма­ленький, знайомство з Кобзарем обмежувалося моїм милуванням картинами природи, які так майстерно малював велет нашої літератури:

Реве та стогне Дніпр широкий,

Сердитий вітер завива,

Додолу верби гне високі,

Горами хвилю підійма.

Коли я трохи підріс, то запитав у дідуся, хто ж є той чоловік, який написав ці чудові рядки? І тоді дідусь розповів мені сумну й водночас піднесену історію зростання великого Кобзаря – нашого національного генія.

Пізніше я почав глибше цікавитись

творчістю Шевчен­ка й зрозумів, що Тарас Григорович поєднав у своїй особі риси, взагалі притаманні українській нації. Із захватом я читав його “Щоденник”, написаний у роки заслання й повер­нення. Ох і людина ж це була! Справжній чоловік, схиль­ний до простих земних веселощів, і водночас справжній мислитель. Якби хоч один з тисячі моїх співвітчизників мав лише краплю Кобзаревих чеснот!

Хоча й мають, але не вміють поки що скористатися ними…

Вивчаючи творчість і особистість Тараса Григоровича Шевченка, поступово відчуваєш, ніби груди наливаються свіжим повітрям, а душа стає сильнішою. Мабуть, якби мені

пощастило поспілкуватися з Кобзарем і розпитати в нього щось, мої шукання були б коротшими. Він сприймав життя таким, яким воно є, – і це об’єднує Шевченка з геніальними діячами всіх часових і просторових меж. Ко­лись і я навчуся цьому, а поки що в мене є старенький “Кобзар”, якого я з радістю гортаю. І рядки, які линуть, здається, із самого серця неньки України, запевняють мене, що попереду ще багато прекрасного, доброго, людяного.

Того, чому Тарас Григорович Шевченко присвятив усе своє величне життя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Моє знайомство з життям і творчістю великих людей


хто з нас в житті не помилявся
Моє знайомство з життям і творчістю великих людей