Мої враження від перших розділів роману О. С. Пушкіна “Євгеній Онєгін”

Пушкін – найдорожче, що є в Росії, саме рідне і близьке для кожного з нас; нам важко говорити про нього спокійно, об’єктивно, без захвату. Творчість цього богопоета незвичайно різноманітно, як саме життя. Любов, ненависть, сенс буття, прагнення до свободи, посмертна слава, муки творчості – все це стає об’єктом поетичного дослідження.

О. С. Пушкін подарував нам реалістичний роман у віршах “Євгеній Онєгін”. Це твір, в якому “відбився століття” і сучасна людина. “Енциклопедією російського життя” назвав В. Г. Бєлінський

роман Пушкіна.

Євгеній Онєгін “- центральний персонаж роману у віршах. Молодий, привабливий, дуже дурна людина, дворянин. “Забав і розкоші дитя”, що отримав домашню освіту і виховання під керівництвом француза-гувернера, який, “щоб не змучився дитя, вчив його всьому жартома, не обтяжив мораллю суворої”. Пушкін відзначає його “мріям мимовільну відданість, дивина і різкий, охолоджений розум”.

Неабиякий розум Онєгіна, його волелюбні настрої і критичне ставлення до дійсності ставили його високо над “світської черню”, особливо серед помісного панства, і прирікали на повну самітність. Герой

втрачає зв’язок з людьми. Врятувати від “душевної порожнечі” не змогли Онєгіна навіть такі сильні почуття, як любов і дружба.

Любов – це найкраще почуття. Адже без нього не зміг би прожити жодна людина. Справжня любов дається людям один раз у житті. Коли ти закоханий, ти ніби ширяєш у небесах, всі думки тільки про людину, яка в твоїй душі залишає половинку себе. Заради цього почуття можна віддати все на світі.

Для багатьох гроші – найголовніше, а це ж не так. Любов не купиш і не продаси. Але головне, щоб почуття було взаємним.

Переситився любов’ю світських дам, Онєгін розчарувався в цьому почутті. Його ставлення до кохання розсудливо і удавано:

Як рано міг він лицемірити,

Таїти надію, ревнувати,

Разуверять, змусити вірити.

Здаватися похмурим, нидіти…

Онєгін відкинув любов Тетяни, оскільки вище усе цінував “вільність і спокій”, не зумів розгледіти всю глибину її душі і її почуття.

Тетяна Ларіна – молода дворянка, яка володіє моральної чистотою, цілісністю і простотою. Незвичність дівчини, її духовне багатство Пушкін пояснює впливом на її внутрішній світ народного середовища, російської природи:

Татьяна (руську душу мавши,

Сама не знаючи чому)

З її холодною красою

Любила зиму руську…

Рідна природа живить духовний світ героїні.

Сестра Тетяни, Ольга, зовсім не схожа на неї. Ольга – завжди скромна, слухняна, весела. Душа її порожня і неглибока, щоб зрозуміти любов Ленського. Ленський – освічена людина, поет, його душа прямує до ідеалів.

Він був у захваті від Ольги, бачачи її зовсім в іншому світлі. Ленський не помічав того, що Ольга ніколи не зможе оцінити все, що він для неї робив. Я помітила одразу, що Ленський і Онєгін сильно відрізнялися один від одного. Євген – “страждає егоїст”. Його шлях – це дорога індивідуаліста, яку не прийняв Пушкін.

А Володимир, потрапивши під вплив романтизму, зберіг свіжість почуттів, відкритість.

Онєгін не в силах відповісти на почуття Тетяни, яка його шалено любить. Вона йде проти всіх правил і пліток, щоб освідчитися в коханні Євгенію. До своїх почуттів Тетяна ставиться серйозно і самовіддано:

Кокетка судить холоднокровно,

Тетяна любить не на жарт

І віддається безумовно

Любові, як миле дитя…

Адже любов нам послана Богом. Ми повинні цінувати кожну хвилину життя, насолоджуватися цим чудовим почуттям.

Багато десятиліть пройшли з моменту створення роману “Євгеній Онєгін”. Однак, як пророкував Бєлінський, ми зупиняємо на ньому і сьогодні “сповнений любові і подяки погляд”. Це чудова “енциклопедія російського життя”, геніальне творіння великого майстра.

Можна визнати, кажучи про значення роману, що без Онєгіна не було б Печоріна, Рудіна. Але мені б хотілося закінчити свій твір словами самого Пушкіна, присвяченими прекрасної російській жінці:

.. Я так люблю Татьяну милую мою!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)Мої враження від перших розділів роману О. С. Пушкіна “Євгеній Онєгін”


задивляюсь у твої зіниці
Мої враження від перших розділів роману О. С. Пушкіна “Євгеній Онєгін”