Мої роздуми під час читання поеми “Наймичка”

Поема “Наймичка” Тараса Шевченка – чудовий зразок української поезії XІX століття. Коли я читав цю поему, я багато розмірковував. Література XІX сто­ліття зовсім не схожа на сучасну літературу: ні за тематикою, ні за формою. Це цілком зрозуміло, адже художню літературу творять особистості, а особистостей творить саме епоха, в якій вони народилися.

Але питання, над яким я розмірко­вував, полягає трохи в іншому: чому деякі давні твори залишаються популярними протягом століть, а інші дуже швидко забуваються? Логічно було б пояснити це

неактуальністю тематики. Але ж тематика, наприклад, кріпацтва теж не актуальна для сучасних читачів!

У чому ж річ? І, мені здається, я знайшов відповідь на це питання. Коли ми розглядаємо якийсь твір у школі, в аналізі цього твору ми зав­жди окремо зазначаємо тему та ідею. Найімовірніше, річ саме в цій “ідеї”, адже ідеї можуть бути вдалими чи ні, актуальними або не дуже.

А тема – це вже тільки форма, в якій письменник висловлює свою ідею. Тема найчастіше продиктована історичною епохою, домінуючим стилем у літературі тощо, тобто тема вторинна. Здавалося б, не дуже складний висновок, але, чесно кажучи, мені довелося

багато поміркувати, щоб дійти такого висновку!

А тепер повернімося до “Наймички”, адже саме ця поема спонукала мене до гаких роздумів. Поема “Наймичка” оповідає нам про життя дівчини-покритки Ганни. Ганна підкидає свою дитину до багатих бездітних людей, а сама йде пра­цювати до них наймичкою, щоб бути біля своєї дитини.

Цю поему дуже тепло прийняла критика, причому не тільки українська, а й іноземна. І це той самий приклад, коли тема не має принципового значення, коли треба читати між рядка­ми твору, щоб зрозуміти справжню його суть.

У поемі “Наймичка” зображено надзвичайну жінку. Хоч Ганна і неписьменна, ;іле вона має велику силу духу, силу боротися за своє життя та життя своєї дитини. Ганна наділена такими рисами вдачі, яким може позаздрити кожна жінка.

У сво­їй поемі Тарас Шевченко не просто розповідає про життя дівчини, а й стверджує одвічні моральні цінності: материнську любов, відданість, моратьну чистоту. Саме тому ця поема актуальна і за наших часів. Вона хвилює сучасних читачів, змушує їх замислитися, навіть дещо змінити власні погляди на життя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)


Мої роздуми під час читання поеми “Наймичка”


біла ворона приклад з життя
Мої роздуми під час читання поеми “Наймичка”