Мій улюблений літературний герой

Герої з книжних сторінок завжди захоплюють читачів своїми якостями: мужністю, чесністю, справедливістю. Вони стають кумирами та прикладами для наслідування. Моїм улюбленим літературним героєм є персонаж повісті Миколи Гоголя Тарас Бульба.

Полковник Бульба користується неабияким авторитетом як вдома, так і на Січі. Він є справжнім патріотом, у поході козаків на Польщу стає одним з лідерів. А його промова до побратимів перед боєм викликає просто бурю емоцій та мурашки по шкірі.

Тарас Бульба не тільки великий воїн, а й люблячий батько.

Обох своїх синів він навчив тримати в руках шаблю та сидіти у сідлі. Старший Бульба забирає Остапа і Андрія з собою на Січ, а потім і у воєнний похід.

Під час осади польської фортеці Тарас переживає страшну трагедію. Його сини мужньо проявляють себе на полі бою, проте один з них закохується в полячку та зраджує інших козаків. В розпачі полковник вбиває молодшого сина. В цьому моменті особливо видно патріотизм Тараса, який він ставить вище за любов до сина.

Силу духу Тараса Бульби яскраво підтверджує ще один епізод з повісті. Коли у Варшаві на площі страчують Остапа, Тарас дивиться на це із натовпу, він переживає біль

разом із ним. та під ризиком смерті вигукує з натовпу до закатованого сина.

Після смерті синів Бульба починає мститися ворогам. З головою поринає у воєнні набіги, не знаючи втоми. Польський король обіцяє за його голову шалені гроші. Помирає Тарас мученицькою смертю, як справжній герой. Навіть на вогнищі він зберігає гідність і допомагає товаришам порадами.

Тарас Бульба навіть з-поміж книжних палітурок надихає багатьох людей. Він став для світу символом українського козацтва та України в цілому: знедоленої, ображеної, проте нескореної. Справжня честь бути співвітчизником такого героя, навіть якщо він літературний.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Мій улюблений літературний герой


чи складно бути білою вороною
Мій улюблений літературний герой